Ведення та редагування тексту. Виділення фрагментів тексту. Перевірка правопису.

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 13:46, 8 квітня 2010, створена Іра Замойська (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Домська Марія Романівна

Мета:


Сформувати в учнів вміння введення тексту з клавіатури та забезпечити засвоєння правил редагування тексту. Розвивати вміння застосовувати свої знання на практиці, розвивати інтерес до комп’ютерної техніки, увагу, пам’ять.

Завдання:


Визначити об’єкти текстового документа: символ, слово, речення, абзац, рядок; навчитись вводити українські великі й малі літери, знаки пунктуації, символи, що відсутні на клавіатурі; вивчити недруковані символи, навчитись керувати їх відображенням, використовувати табуляцію, редагувати текст, переміщуватись документом, виділяти фрагменти тексту, скасовувати та повторно виконувати операції, перевіряти правопис текстових документів та виправляти помилки в автоматизованому режимі.


ХІД УРОКУ


І. Організаційна частина

1) привітання з учнями

2) перевірка присутності учнів на уроці

3) повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Кожен день в нашому повсякденному житті ми стикаємося з друкованими текстами. Для чого потрібне редагування тексту? Для друкування вірних, без помилок, газет в типографії. Також редагування тексту необхідно для випуску безпомилкових книг, бо дуже неприємно читати книгу з помилками. Ще редагування доцільно використовувати для підвищення грамотності учнів при комп’ютерному наборі та обробці матеріалу який занесений до комп’ютера за допомогою сканера.

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Уведення тексту

Уведення тексту здійснюється шляхом набору з клавіатури. Символи, що вводяться, з'являються в місці розташування курсору. Курсор при введенні зрушується вправо. Щоб текст, що вводиться, заміщав, а не зрушував текст, що мався раніше, включають режим заміни. Переключення режиму заміни здійснюється натисканням клавіші INSERT чи подвійним щигликом на індикаторі ЗАМ у рядку стан. По досягненні правого краю сторінки текст автоматично переноситься на новий рядок і почати новий абзац, треба натиснути клавішу ENTER. Зупинимось на введенні символів, які можуть викликати труднощі:

  1. • українські літери Є, І, Ї, ґ, Ґ
  2. • символи ’ , . ; : ? « » –
  3. • великі та малі літери у звичайному режимі та режимі Caps Lock
  4. • символи, яких немає на клавіатурі: © ® € £ β ≠

Редагування тексту:

Давайте згадаємо клавіші переміщення по тексту. КОМАНДИ КЕРУВАННЯ КУРСОРОМ


HOME - У початок поточного рядка

END - У кінець поточного рядка

CTRL+HOME - У початок документа

CTRL+END - У кінець документа

PAGE UP - Нагору на один екран

PAGE DOWN - Униз на один екран

CTRL+ PAGE DOWN - На одну друковану сторінку вперед

CTRL+ PAGE UP - На одну друковану сторінку назад

CTRL+ВЛІВО - На одне слово назад

CTRL+ВПРАВО - На одне слово вперед

CTRL+ВНИЗ - На один абзац уперед

CTRL+НАГОРУ - На один абзац назад

Розглянемо основні способи виділення об’єктів тексту

слово - два рази ЛКМ

речення - CTRL + ЛКМ

абзац - три рази ЛКМ або зліва на полі два рази ЛКМ

рядок - зліва на полі ЛКМ.

Текстовий процесор Word забезпечує свого роду “страховку” від помилок, що призводять до втрати великих фрагментів тексту. Він дозволяє скасувати дії помилкових команд і відновити стан документа, що передує неправильним операціям. Скасування останньої виконаної команди виконують командою Правка - Скасувати, кнопкою скасувати на панелі чи інструментів клавіатурною комбінацією CTRL+Z. Серія скасувань дозволяє скасувати дію декількох попередніх команд.

Перевірка правопису.

Всі знаємо, що програма автоматично перевіряє правопис, але необхідно перевіряти ще раз введений текст, адже програма Word може здійснювати автоматичну заміну, що є неправильною для створеного документа, наприклад «Сихівська» автоматично перетворюється на «Синівська».

ІV. Домашнє завдання.

Підготувати відповіді на запитання для досліджень та питання для роздумів з підручника (ст. 243)