Глобальна мережа Інтернет.3.2.1

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 13:29, 31 грудня 2009, створена Vovna a (обговореннявнесок) (перейменував «Глобальна мережа Інтернет.1» на «Глобальна мережа Інтернет.3.2.1»)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Мета:

Навчальна: Сформувати в учнів знання про Web – сторінку і використання для її створення спеціальної мови розмічування гіпертексту - HTML.

Виховна: Виховувати інтерес до навчання, любов до предмета інформатики, цілеспрямованість, бережливе ставлення до шкільного майна.

Розвиваюча: Розвивати логічне мислення учнів, розвивати інтерес до комп’ютерної техніки, увагу, пам'ять.

Тип заняття:

Викладення нового матеріалу.

Хід уроку

I.Організаційна частина.

  1. привітання з учнями
  2. перевірка присутності учнів на уроці
  3. призначення чергових.

II.Повідомлення теми та мети уроку.Мотивація навчальної діяльності.

На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати тему, яку розпочали на минулому уроці. Ми детальніше познайомимося із глобальною мережею Інтернет, а саме з чим нам допоможе кросворд. За його допомогою перевіримо, що ви засвоїли з попередніх тем.

III.Перевірка раніше вивченого матеріалу.

IV.Викладення нового матеріалу.

Увійдіть у текстовий редактор WordPad або Блокнот і наберіть такий текст:

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Моя перша Web-сторінка </TITLE>

</HEAD>

<BODY> Це мій перший HTML - документ</BODY>

</HTML>

Збережіть файл як текстовий під іменем first.htm в робочій папці. Відкрийте тепер цей файл у вікні браузера Internet Explorer. Для цього ввійдіть в Internet Explorer, виберіть команду Открыть меню Файл і скористайтесь кнопкою Обзор для пошуку файла first.htm.

Заголовок обмежується дескрипторами <HEAD> і </HEAD>, а тіло – дескрипторами <BODY> і </BODY>. У заголовку, звичайно, розміщується назва Web – сторінки. Ця назва обмежується дескрипторами <TITLE> і </TITLE>. Тіло містить текст Web – сторінки, елементи мультимедіа, гіперпосилання.

Для виділення заголовків на Web – сторінці використовують дескриптори < H1 >,< /H1 > - для заголовків першого рівня, < H2 >,< /H2 > - для заголовків другого рівня.

Щоб поділити текст на абзац, використовується дескриптор < P >. Дескриптор < /P > є необов’язковим. Дескриптор розриву рядків < BR >. Спосіб вирівнювання задається у дескрипторі заголовка або абзацу за допомогою параметра ALIGN (вирівняти), який може набувати трьох значень: CENTER(по центру), LEFT(по лівому краю), RIGHT(по правому краю). Наприклад, < P ALIGN=RIGHT> цей абзац буде вирівняно по правому краю або < H2 ALIGN=CENTER>цей заголовок буде розташовано у центрі сторінки < /H2 >. Для визначення посилань використовується дескриптор < A >,< /A >.

Загальний формат посилання такий:

< A HREF=”шлях або URL”>текст посилання < /A >.

Якщо Web – сторінка, на яку робиться посилання, перебуває на тому самому сервері, що й створювана, немає потреби задавати доменне ім’я. Просто вкажіть шлях до файла. Наприклад, посилання < A HREF=”mylast.htm”>моя попередня сторінка < /A > зв’яже слова «моя попередня сторінка» з файлом mylast.htm, який розташовується в поточному каталозі. При клацанні на цих словах відкриється вказаний у лапках файл. Для включення у Web – сторінку графічного зображення використовується дескриптор < P > Це мій улюблений кіт <IMG SRC=”cat.gif”>.

V.Виконання завдання на засвоєння теорії.

Створіть Web – сторінку під назвою «Мої друзі» з інформацією про них. Розділіть усю інформацію на дві частини: дата народження і місце проживання. Вирівняйте всі назви по центру. Використайте заголовки другого рівня для назв частин. У кінці сторінки наведіть список друзів (кожне прізвище на новому рядку ). Збережіть сторінку у файлі myfriends.htm.

VI.Підведення підсумків уроку.

Отже, підведемо підсумок сьогоднішнього уроку. А сьогодні ми детальніше ознайомились із глобальною мережею Інтернет. А саме, дізналися, що потрібно для того, щоб створити Web – сторінку, використовуючи для цього спеціальну мову розмічування гіпертексту – HTML.

VII.Домашнє завдання.