Глобальна мережа Інтернет.3.2.1
Мета:
Навчальна: Сформувати в учнів знання про Web – сторінку і використання для її створення спеціальної мови розмічування гіпертексту - HTML.
Виховна: Виховувати інтерес до навчання, любов до предмета інформатики, цілеспрямованість, бережливе ставлення до шкільного майна.
Розвиваюча: Розвивати логічне мислення учнів, розвивати інтерес до комп’ютерної техніки, увагу, пам'ять.
Тип заняття:
Викладення нового матеріалу.
Хід уроку
I.Організаційна частина.
- привітання з учнями
- перевірка присутності учнів на уроці
- призначення чергових.
II.Повідомлення теми та мети уроку.Мотивація навчальної діяльності.
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати тему, яку розпочали на минулому уроці. Ми детальніше познайомимося із глобальною мережею Інтернет, а саме з чим нам допоможе кросворд. За його допомогою перевіримо, що ви засвоїли з попередніх тем.
III.Перевірка раніше вивченого матеріалу.
IV.Викладення нового матеріалу.
Увійдіть у текстовий редактор WordPad або Блокнот і наберіть такий текст:
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Моя перша Web-сторінка </TITLE>
</HEAD>
<BODY> Це мій перший HTML - документ</BODY>
</HTML>
Збережіть файл як текстовий під іменем first.htm в робочій папці. Відкрийте тепер цей файл у вікні браузера Internet Explorer. Для цього ввійдіть в Internet Explorer, виберіть команду Открыть меню Файл і скористайтесь кнопкою Обзор для пошуку файла first.htm.
Заголовок обмежується дескрипторами <HEAD> і </HEAD>, а тіло – дескрипторами <BODY> і </BODY>. У заголовку, звичайно, розміщується назва Web – сторінки. Ця назва обмежується дескрипторами <TITLE> і </TITLE>. Тіло містить текст Web – сторінки, елементи мультимедіа, гіперпосилання.
Для виділення заголовків на Web – сторінці використовують дескриптори < H1 >,< /H1 > - для заголовків першого рівня, < H2 >,< /H2 > - для заголовків другого рівня.
Щоб поділити текст на абзац, використовується дескриптор < P >. Дескриптор < /P > є необов’язковим. Дескриптор розриву рядків < BR >. Спосіб вирівнювання задається у дескрипторі заголовка або абзацу за допомогою параметра ALIGN (вирівняти), який може набувати трьох значень: CENTER(по центру), LEFT(по лівому краю), RIGHT(по правому краю). Наприклад, < P ALIGN=RIGHT> цей абзац буде вирівняно по правому краю або < H2 ALIGN=CENTER>цей заголовок буде розташовано у центрі сторінки < /H2 >. Для визначення посилань використовується дескриптор < A >,< /A >.
Загальний формат посилання такий:
< A HREF=”шлях або URL”>текст посилання < /A >.
Якщо Web – сторінка, на яку робиться посилання, перебуває на тому самому сервері, що й створювана, немає потреби задавати доменне ім’я. Просто вкажіть шлях до файла. Наприклад, посилання < A HREF=”mylast.htm”>моя попередня сторінка < /A > зв’яже слова «моя попередня сторінка» з файлом mylast.htm, який розташовується в поточному каталозі. При клацанні на цих словах відкриється вказаний у лапках файл. Для включення у Web – сторінку графічного зображення використовується дескриптор < P > Це мій улюблений кіт <IMG SRC=”cat.gif”>.
V.Виконання завдання на засвоєння теорії.
Створіть Web – сторінку під назвою «Мої друзі» з інформацією про них. Розділіть усю інформацію на дві частини: дата народження і місце проживання. Вирівняйте всі назви по центру. Використайте заголовки другого рівня для назв частин. У кінці сторінки наведіть список друзів (кожне прізвище на новому рядку ). Збережіть сторінку у файлі myfriends.htm.
VI.Підведення підсумків уроку.
Отже, підведемо підсумок сьогоднішнього уроку. А сьогодні ми детальніше ознайомились із глобальною мережею Інтернет. А саме, дізналися, що потрібно для того, щоб створити Web – сторінку, використовуючи для цього спеціальну мову розмічування гіпертексту – HTML.
VII.Домашнє завдання.