Додавання анімаційних ефектів до об’єкту слайда. Демонстрація презентації у різних програмних середовищах.

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 20:40, 21 березня 2011, створена Markiv si (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Категорія:Педагогічна практика Конспекти уроків '''Тема:''' Додавання анімаційних ефек…)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Тема: Додавання анімаційних ефектів до об’єкту слайда. Демонстрація презентації у різних програмних середовищах.

Мета: Навчити учнів створювати інтерактивні презентації, з додаванням анімаційних ефектів до слайду; розвивати вміння та навички редагування та форматування слайдів;


Хід уроку

I. Повідомлення теми і мети уроку

II. Актуалізація опорних знань

• Що, крім тексту, може бути розміщене на слайдах? (графічні зображення, об’єкти мультимедіа, діаграми, таблиці, звук, та ін.)

• З яких основних шарів складається кожен слайд PowerPoint? (шар оформлення, шар розмітки, шар слайду)

• Які засоби використовуються для привернення уваги глядача під час перегляду презентації? (ефекти анімації)

• Як запустити PowerPoint? (Пуск - Все программы - Microsoft Office - Microsoft Office PowerPoint; за допомогою ярлика на робочому столі; за допомогою готової перезентації)


ІІІ. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція з демонструванням послідовності дій)

Анімація — це додавання до тексту або об'єкта спеціального відео- або звукового ефекту. Наприклад, можна створити елементи текстового списку, що влітають на сторінку зліва по одному слову, або додати звук аплодисментів при відкритті малюнка. Анімація тексту, малюнків, звуків, фільмів і інших об'єктів на слайдах підкреслює різні аспекти змісту, управляє потоком інформації, робить презентацію цікавішої. Для тексту або будь-якого об'єкта можна задати спосіб появи на екрані, задати поведінку тексту або об'єктів при додаванні нового елементу. Порядок і час показу анімованих об'єктів можна змінювати, а показ можна автоматизувати, щоб не користуватися мишею. Можна заздалегідь проглянути і, якщо потрібний, змінити загальний вид ефектів анімації тексту і об'єктів. Анімація тексту і об'єктів задається в режимі Слайду за допомогою команди Настройка анімації в меню Показ слайдів. На вкладці Видозміну необхідно вибрати об'єкти, що підлягають анімації і задати порядок анімації і спосіб її запуску на вкладці Порядок і час. При автоматичному запуску показу анімації подальша анімація буде показана через задану кількість секунд після попередньої. Для запуску анімації клацанням на тексті або об'єкті використовується варіант за клацанням. У розділах Виберіть ефект і звук і Появу тексту (для анімації тексту) задаються необхідні параметри для кожного об'єкта, що підлягає анімації. Для попереднього перегляду анімації використовується кнопка Перегляд. Для швидкого створення простої анімації необхідно виділити потрібний об'єкт і вибрати відповідний варіант анімації за допомогою команди Вбудована анімація в меню Показ слайдів. Проглянути ефекти анімації і зміни слайдів можна за допомогою команди Перегляд анімації меню Показ слайдів Можна визначити ефект визначального стан анімованого об'єкта після його появи. Для цього потрібно вибрати ефект в списку Після анімації на вкладці Видозміна вікна . Настройка анімації Анімація елементів діаграми можлива для діаграми, створеної в Microsoft Graph або Microsoft Excel.. Анімація діаграми задається на вкладці Видозміна в діаграмі команди Настройка анімації. у меню Показ слайдів. Спосіб анімації діаграми залежить від типу вибраної діаграми. Під час показу слайдів можна задати появу діаграми у супроводі певного візуального ефекту, траєкторію появи, візуальний ефект зникнення і т. д., використовуючи параметри вікна Настройка анімації. Для анімації елементів організаційної діаграми в області завдань Настройка анімації виберіть анімацію, яку потрібно застосувати в діаграмі, і виберіть команду Параметри ефектів. На вкладці Анімація діаграми в списку Угрупування діаграми виберіть потрібний параметр.

Створення та застосування настроюваного ефекту анімації до тексту або об’єкта:

1. Виділіть текст або об’єкт, до якого потрібно застосувати анімацію.

2. На вкладці Анімація в групі Анімація виберіть пункт Настроювання анімації.

3. В області завдань Настроювання анімації натисніть кнопку Додати ефект і виконайте одну або кілька таких дій:

• Щоб текст або об’єкт розпочинався з ефекту входу, наведіть вказівник миші на пункт Вхід і виберіть потрібний ефект.

• Щоб додати ефект (наприклад, ефект обертання) до видимого на тексту або об’єкта на слайді, наведіть вказівник миші на пункт Виділення і виберіть потрібний ефект.

• Щоб додати візуальний ефект до тексту або об’єкта, який викликає зникнення елемента зі слайда в певний момент, наведіть вказівник миші на пункт Вихід і виберіть потрібний ефект.

• Щоб додати ефект, який викликає переміщення тексту або об’єкта за певною схемою, наведіть вказівник миші на пункт Шляхи переміщення та виберіть потрібний шлях.

4. Щоб визначити, як саме ефект застосовується до тексту або об’єкта, клацніть правою кнопкою миші настроюваний ефект анімації в списку Настроювання анімації, а потім виберіть пункт Параметри ефекту.

5. Виконайте одну з таких дій:

• Щоб указати параметри тексту, на вкладках Ефект, Час і Анімація тексту виберіть потрібні параметри анімації тексту.

• Щоб указати параметри об’єкта, на вкладках Ефект і Час виберіть потрібні параметри анімації об’єкта.

За допомогою області завдань Область завдань. Область у вікні програми Microsoft Office, яка містить часто використовувані команди. Її розташування та невеликі розміри дають змогу використовувати ці команди, не припиняючи роботу над файлами. Конструктор слайдів можна здійснювати попередній перегляд шаблонів оформлення й застосовувати їх до презентації. Шаблон може застосовуватися до всіх слайдів або лише до вибраних. В одній презентації можна використати декілька типів шаблонів оформлення. У разі застосування шаблона оформлення зразок слайдів Зразок слайдів. Головний слайд, який містить відомості про тему й макети презентації, у тому числі тло, колір, шрифти, ефекти, розміри й розташування рамок. для цього шаблона автоматично додається до презентації. Якщо використовується інший шаблон у всіх слайдах, старий зразок слайдів переноситься зразком до нового шаблона. Можна зберегти будь-яку створену презентацію як новий шаблон, доступний в області завдань Конструктор слайдів. Шаблон вмісту. Шаблон оформлення, який містить зразок тексту для кожного слайда. Текст шаблона замінюється необхідним текстом. Шаблон вмісту містить зразок слайдів і зразок заголовків. складається з елементів шаблона оформлення та запропонованого варіанта структури презентації. Шаблон вмісту застосовується на початку роботи над презентацією за допомогою майстра Майстер автовмісту. Шаблон вмісту пропонує зразки текстів для певних типів презентацій, таких як бізнес-план або завдання проекту. Можна створити власні шаблони вмісту та додати їх до майстра автовмісту. Шаблони з веб-вузлів У процесі створення презентації завжди можна використовувати готові шаблони з веб-вузла. До таких файлів можна звертатися, не виходячи з Microsoft PowerPoint. Шаблони на вузлі Microsoft.com. Додаткові зразки шаблонів Microsoft PowerPoint можна вибрати у відповідній області бібліотеки шаблонів Microsoft Office на веб-вузлі Microsoft Office Online. Шаблони згруповані за типами презентацій.


ІV. Практична робота.

Зпитання та завдання

• Для чого призначена програма PowerPoint?

• Що називають презентацією?

• Що називають слайдом?

• Якими способами можна створити слайд?

• З яких елементів може складатися слайд?

• Як у слайд увести заголовок та текст?

• Як вставити картинку в слайд?

• Як запустити демонстрацію слайдів? Чи має значення, який при цьому слайд буде поточним?

• Для чого готують презентації?


V. Підсумки уроку

VI. Повідомлення д/з

Повторити основні поняття теми

Марків Сергій, І-54