Вікіпедія:вандалізм

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 09:01, 8 квітня 2010, створена Nadya (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Вандалі́зм у Вікіпедії — явно шкідницьке долучення, видалення чи зміна вмісту, скоєне зумисне з метою скомпрометувати достовірність і авторитетність енциклопедії. В основному вандалізм виявляється в заміні вмісту якісних статей на лайки, графіті чи інший зміст, який абсолютно не має стосунку до теми статті. Внесення невірних змін через щиру хибність поглядів вандалізмом не є.

Вандалізм, попри поширену думку, насправді не є великою проблемою для Вікіпедії, бо всі зміни статей зберігаються у спеціальній базі даних, таким чином зловмисники не можуть знищити інформацію повністю. Учасник, який помітив, що стаття була зіпсована, має відкотити пошкоджену версію, зробити це зовсім нескладно.

Оскільки кількість людей, бажаючих займатися вандалізмом приблизно рівна кількості людей, бажаючих відновити істину, то створення умов, у яких друге зробити легше ніж перше, «автоматично» робить матеріали Вікіпедії дедалі більше відповідними істині.

За результатами досліджень, більшість наслідків вандалізму в англійській частині Вікіпедії нейтралізуються в лічені хвилини.