Використання поштових програм

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 08:10, 5 травня 2010, створена Stepys (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Тема уроку: Використання поштових програм для роботи з електронними повідомленнями: створення електронного повідомлення, відправлення, відправлення копій, приєднання файлів до повідомлень, одержання повідомлення, створення відповіді на електронне повідомлення тощо. Адресна книга. Правила та етика електронного листування.


Мета: навчити створювати, відправляти та одержувати електронні повідомлення;

 • вивчити правила етикету при написані і відправленні електронного листа.

Обладнання: підручник інформатики, комп'ютер.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

Організаційна частина.

Оголошення теми уроку.

Пояснення нового матеріалу.

1. Операції в Outlook Express.

Отримання повідомлень.

Робота програми Outlook Express після запуску і підключення до Інтернету починається з перевірки надходження пошти. Надалі така перевірка здійснюється за замовчуванням кожні 30 хвилин.

Для "ручного" отримання листів із серверу кляпніть по кнопці Доста¬вить почту на панелі інструментів або виконайте команду меню Сервис - Доставить почту. При цьому також будуть відправлені всі повідомлення із папки Исходящие.

Якщо надійшли нові повідомлення, у правому нижньому куті вікна Outlook Express з'явиться значок конверта. Можна задати звукове повідомлення про надходження пошти. Для цього виберіть команду меню Сервис - Параметры й установіть відповідну опцію на вкладці Общие.

Читання й обробка повідомлень.

Щоб дізнатися про список листів, які надійшли на вашу адресу, досить клапнути по значку Входящие на панелі Папки або натиснути комбінацію клавіш Ctrl+І. Оберіть із списку лист, який вас цікавить, користуючись відомостями в стовпцях: От. Кому і Тема.

Обробка повідомлень:

 • Копіювання або переміщення листа до іншої папки (виконується за допомогою команди Правка - Копировать в папку або команди Правка - Переместить в папку з вибором папки в додатковому меню).
 • Копіювання тексту листа в буфер обміну (виконується командою Правка - Копировать: після цього можлива вставка тексту листа в будь-який обраний вами документ).
 • Зберігання у файл (виконується командою Файл - Сохранить как: далі оберіть у діалозі папку і введіть ім'я файлу (за замовчуванням буде призначене розширення файлу .eml.
 • Видалення листа до папки Удаленные (виконується через меню Правка - Удалить, повне видалення виконується знищенням листа у папці Удаленные).
 • Друк (виконується через меню Файл - Печать: у діалозі потрібно встановити параметри друку).

Відповідь на повідомлення.

Відповідь на отриманий лист найпростіше скласти таким чином.

У списку папки Входящие позначте повідомлення, на яке слід відповісти і натисніть кнопку Ответить на панелі інструментів.

У вікні редагування, що з'явиться, у полі Кому вже буде проставлено ім'я одержувача, а в полі Тема - тема повідомлення, на якее готується відповідь. Наберіть текст повідомлення над поштовими реквізитами отриманого повідомлення. Втім, реквізити можна приорати - це ні на що не вплине.

Натисніть кнопку Отправить, повідомлення має потрапити до папки Исходящие. Клацніть по кнопці Доставить почту на панелі інструментів або натисніть клавіші Стгі+М.

При відправленні відповіді на будь-який лист дані про адресата автоматично будуть занесені до адресної книги.

Створення нового повідомлення.

Тепер розглянемо докладніпте різні способи створення листа. Виконувати цю роботу краще заздалегідь в автономному режимі, щоб не витрачати в Інтернеті оплачуваний час.

Клацніть по кнопці Создать сообщение (або оберіть команду Сообщение - Создать) - у відповідь відкриється вікно редактора, у якому ви можете скласти лист у форматі звичайного тексту або тексту НТМL

У текстові поля Кому і Копия введіть поштові реквізити. Клацнувши кнопках ліворуч від полів, ви зможете скористатися адресною книгою. Додаткові адреси вказуються у полі Копия.

У полі Тема введіть короткий опис повідомлення. Тоді адресат зможе здогадатися про його зміст ще до відкриття листа.

Наберіть текст повідомлення у робочій зоні вікна редактора. Можете користуватися вставками вмісту з буфера обміну (кнопка Вставить на панелі інструментів). Додайте, якщо це потрібно, вкладені файли. Для цього в меню Вставка оберіть опцію Вложение файла або Текст из файла (якщо файл із розширенням .txt). Оберіть файл і клацніть по кнопці Вложить.

2. Робота з адресною книгою.

Введення адрес електронної пошти істотно спрощується при використанні адресної КНИГИ. Розглянемо основні операції з адресною книгою.

Додавання записів до адресної книги.

 • Відкрийте адресну книгу натисканням на кнопку Адреса на панелі інструментів або вибором команди меню Сервис - Адресная книга.
 • Клапніть по кнопці Создать на панелі інструментів і оберіть опцію Создать контакт або виконайте команду- меню Файл Создать - Контакт. У діалог Свойства введіть дані про адресата. На вкладці Имя зазначте ім'я, по батькові. прізвище та адресу електронної пошти. Решту даних можете ввести на інших вкладках вікна. Після введення даних клацніть по кнопці ОК і поверніться до вікна Адресная книга.

3. Правила етикету під час спілкування електронною поштою.

Електронна пошта—засіб зв'язку між людьми, тому без правил ввічливості тут не обійтися.

 • Якщо Ви звертаєтеся до кого-небудь із проханням, не забудьте сказати "будь ласка". У той же час. якщо хтось допомагає Вам. ніколи не шкідливо сказати "дякую". Намагайтеся уникати фраз, що можуть послужити причиною конфлікту на релігійній, расовій чи політичній основі.
 • Не забувайте вказувати тему свого листа. Часто користувач орієнтується саме на тему, коли переглядає свою пошту. Уникайте безглуздих тем.
 • Намагайтеся, щоб довжина Вашого листа відповідала стилю бесіди: якщо Ви просто відповідаєте на запитання, робіть це коротко і по суті.
 • Не пишіть весь текст великими буквами—його важко читати (це сприймається як крик, хоча коротке виділення може використовуватися як посилення).
 • Намагайтеся не допускати граматичних помилок. Якщо Ви вважаєте свої думки гідними викладу в листі, подбайте, щоб вони були викладені грамотно.
 • Включайте до Вашого послання уривки листа, на який відповідаєте. Ваш адресат може забути зміст попереднього листа.
 • Якщо можете, використовуйте підпис. Він повинен ідентифікувати Вас і містити дані про додаткові канали зв'язку (звичайний телефон, адреса).
 • Електронна пошта позбавлена можливості жестикуляції. Для рішення цієї проблеми в Інтернеті використовуються смайлики — послідовності ASCII-символів. що нагадують обличчя, якщо дивитися на них, повернувши голову набік.
 • Правильне використання "смайликів" здатне додати Вашому листу живий характер і навіть замінити жестикуляцію.
 • Намагайтеся не відправляти довгих листів та листів у форматі HTML. По-перше, довгі листи не завжди будуть вчасно прочитані. По-друге, зважаючи на низьку якість каналів зв'язку, інколи важко відправити або отримати великого листа.
 • Не додавайте без потреби вкладені файли до свого листа, це суттєво впливає на його розміри. Повідомляйте Вашому адресатові, які файли Ви додаєте до листа. Нерідко у приєднаних файлах розповсюджуються комп'ютерні віруси.
 • Пам'ятайте, що е-mаil — засіб зв'язку з живими людьми. Перед тим. як послати лист, прочитайте його уважно ще раз і поставте себе на місце одержувача.

Закріплення навчального матеріалу.

а) Індивідуальна робота учнів (робота в локальній мережі). Завантажити поштовий клієнт Outlook Express: Ярлик на Робочому столі або панель швидкого завантаження. Користуючись програмою Outlook Express, виконати завдання (по можливості):

 • отримати пошту:
 • прочитати лист від адміністратора з повідомленням практичного за¬вдання:
 • відправити сусіду ліворуч лист з темою "е-mail", до тексту листа включити повідомлення своєї поштової адреси, підписати лист власним прізвищем:
 • створити лист відповідно отриманого завдання:
 • доставити пошту. перевірити правильність виконання завдання сусідом.

б) Закріплення Haбутux знань.

 • 1. Які операції з повідомленнями можливі в програмі Outlook Express?
 • 2. Опишіть процес отримання і перегляду повідомлення
 • 3. Як відсортувати повідомлення за відправниками*
 • 4. Як зберегти повідомлення у вигляді файлу?
 • 5. Як отримати докладні відомості про отриманий лист?
 • 6. Як вкласти файл у повідомлення, що відправляється?
 • 7. Опишіть операції з адресною книгою (додавання записів і вставка адреси в повідомлення).

Домашнє завдання

Підсумок уроку. Узагальнення навчального матеріалу.

--rusnyak av