Відмінності між версіями «Знайти та знешкодити»

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
===Знайти та знешкодити===
 
===Знайти та знешкодити===
[[Файл:http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Scho-take-kompyuterni-virusy.JPG|left]] <p align="justify">'''Комп'ютерні віруси та профілактика їх появи'''Сьогодні масове застосування персональних комп'ютерів, на жаль, виявилося пов'язаним з появою програм-вірусів, що самовідтворюються, перешкоджають нормальній роботі комп'ютера, руйнують файлову структуру дисків і що завдають збитку інформації, що зберігається в комп'ютері.
+
[[Файл:Scho-take-kompyuterni-virusy.JPG|left]] <p align="justify">'''Комп'ютерні віруси та профілактика їх появи'''Сьогодні масове застосування персональних комп'ютерів, на жаль, виявилося пов'язаним з появою програм-вірусів, що самовідтворюються, перешкоджають нормальній роботі комп'ютера, руйнують файлову структуру дисків і що завдають збитку інформації, що зберігається в комп'ютері.
 
Для того щоб не піддати комп'ютер зараженню вірусами і забезпечити надійне зберігання інформації на дисках, необхідно дотримуватися таких правил:
 
Для того щоб не піддати комп'ютер зараженню вірусами і забезпечити надійне зберігання інформації на дисках, необхідно дотримуватися таких правил:
 
— обладнайте свій комп'ютер сучасними антивірусними програмами, наприклад Kaspersky Antivirus, і постійно обновляйте їхні вірусні бази;
 
— обладнайте свій комп'ютер сучасними антивірусними програмами, наприклад Kaspersky Antivirus, і постійно обновляйте їхні вірусні бази;

Поточна версія на 19:32, 5 лютого 2014

Знайти та знешкодити

Scho-take-kompyuterni-virusy.JPG

Комп'ютерні віруси та профілактика їх появиСьогодні масове застосування персональних комп'ютерів, на жаль, виявилося пов'язаним з появою програм-вірусів, що самовідтворюються, перешкоджають нормальній роботі комп'ютера, руйнують файлову структуру дисків і що завдають збитку інформації, що зберігається в комп'ютері.

Для того щоб не піддати комп'ютер зараженню вірусами і забезпечити надійне зберігання інформації на дисках, необхідно дотримуватися таких правил: — обладнайте свій комп'ютер сучасними антивірусними програмами, наприклад Kaspersky Antivirus, і постійно обновляйте їхні вірусні бази; — перед зчитуванням із дискет інформації, записаної на інших комп'ютерах, завжди перевіряйте ці дискети на наявність вірусів, запускаючи антивірусні програми свого комп'ютера; — при переносі на свій комп'ютер файлів в архівованому вигляді перевіряйте їх відразу ж після розархівації на жорсткому диску, обмежуючи область перевірки тільки наново записаними файлами; — періодично перевіряйте на наявність вірусів жорсткі диски комп'ютера, запускаючи антивірусні програми для тестування файлів, пам'яті й системних областей дисків із захищеної від запису дискети, попередньо завантаживши операційну систему із захищеної від запису системної дискети; — завжди захищайте свої дискети від запису при роботі на інших комп'ютерах, якщо на них не буде здійснюватися запис інформації; — обов'язково робіть архівні копії на дискетах цінної для вас інформації; — не залишайте в кишені дисководу. А дискети при вмиканні або перезавантаженні операційної системи, щоб запобігти зараженню комп'ютера завантажувальними вірусами; — використовуйте антивірусні програми для вхідного контролю усіх виконуваних файлів, одержуваних із комп'ютерних мереж. Проте дуже часто не вдається запобігти появі вірусів. Тому варто знати їх ознаки.

Ознаки комп'ютерних вірусів

Як дізнатися, чи інфіковано комп’ютер вірусом?

 • Зменшення вільної пам'яті
 • Уповільнення роботи комп'ютера
 • Затримки при виконанні програм
 • Незрозумілі зміни в файлах
 • Зміна дати модифікації файлів без причини
 • Незрозумілі помилки Write-protection
 • Помилки при інсталяції і запуску Windows
 • Відключення 32-розрядного допуску до диску
 • Неспроможність зберігати документи Word в інші каталоги, крім Template
 • Погана робота дисків
 • Файли невідомого походження

Ранні ознаки зараження дуже тяжко виявити, але коли вірус переходить в активну фазу, тоді легко помітити такі зміни:

 • Зникнення файлів
 • Форматування HDD
 • Неспроможність завантажити комп'ютер
 • Неспроможність завантажити файли
 • Незрозумілі системні повідомлення, звукові ефекти і т. д.

Здебільшого, все це в минулому. Зараз основні ознаки — самовільне відкривання браузером деяких сайтів (рекламного характеру), підозріло підвищений інтернет-трафік та повідомлення від друзів, що ваші листи електронної пошти до них містили вірус.

Видалення вірусів з допомогою антивірусних програм і утиліт

Ефективною антивірусною програмою є Kaspersky Virus Removal Tool 2011, основні принципи його роботи:

 • Kaspersky Virus Removal Tool 2011 не є основним антивірусом для Вашого ПК. Його варто використовувати тільки тоді, коли є підозра на вірус.
 • Не конфліктує з основною антивірусною програмою.
 • Коли вірус не дає комп'ютеру завантажитись і ввімкнути його можна тільки в Безпечному режимі, то Removal Tool чудово просканує систему і тут.
 • Для постійного оновлення програму необхідно кожен раз завантажувати з офіційного сайту. Автоматичне оновлення не підтримується.

Видаляємо вірус з оперативної пам’яті

Процедура, як видалити вірус оперативної пам’яті, сильно ускладнена тим, що будь антивірус, запущений на комп’ютері, буде запущений вже після присутності вірусу в ram. Говорячи начистоту – у вашого антивіруса практично немає шансів самому залишитися не зараженим і виконати свою функцію, як видалити вірус з пам’яті. Тому видалити вірус з оперативної пам’яті надійно можна лише одним способом – доведеться скористатися онлайн-утилітою. Перейдіть за адресою: [1]. Знайдіть очима кнопку синього кольору з написом «перевірити ПК». Сміливо тисніть її. У вікні антивіруса онлайн ви побачите кілька кнопок, таких як «повне сканування», «швидке сканування» і «вибіркові перевірки». Підберіть спосіб, необхідний вам («повне сканування» краще всього, якщо ви вирішили видалити вірус з пам’яті) Вам буде запропоновано завантажити якийсь компонент ActiveX. Не бійтеся, так і повинно бути – завантажуйте. Повторно натисніть «сканувати» і трохи почекайте. Оперативна пам’ять вашого комп’ютера очищена від вірусів!

Форматування жорсткого диска або відновлення системи як альтернативний спосіб боротьби з вірусами

Очистити диск в Microsoft Windows досить легко: треба зайти в папку Мій комп’ютер, клікнувши правою кнопкою миші по назві томи, викликати контекстне меню, в якому вибрати останній пункт — Властивості. Думаю, багато хто вже здогадуються, як форматувати жорсткий диск Windows: знадобиться всього лише натиснути на кнопку Очистка диска, щоб почати її. Те ж можна зробити через консоль командою format. Том, на якому встановлена операційна система, очистити таким способом не можна: для цього доведеться вдатися до допомоги спеціальних ліцензійних програм. Проте після таких операцій знадобиться відновлення комп'ютера. Відновлення — це процес відновлення комп’ютера до заводських параметрів. Відновлення системи дає змогу повернути системні файли комп’ютера до попереднього стану. У такий спосіб можна скасувати зміни, внесені до комп’ютера, не впливаючи на особисті файли, наприклад електронну пошту, документи або фотографії.

Іноді інсталяція програми або драйвера може спричинити неочікувані зміни в системі комп’ютера або привести до непередбачуваної поведінки Windows. Зазвичай видалення програми або драйвера виправляє помилку. Якщо після видалення помилка залишилася, можна спробувати відновити систему комп’ютера до попереднього стану, коли все працювало належним чином.