Геометрія.11.Многогранники

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 23:54, 13 грудня 2011, створена Marynovska tm (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Зміст: 1.Двогранний та лінійний кути 2.Тригранний і мног…)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
                              Зміст:
1.Двогранний та лінійний кути
2.Тригранний і многогранний кути
3.Многогранники
4.Призма
5.Паралелепіпед
6.Піраміда
7.Відстані від основи висоти піраміди
8.Відстань від основи висоти до бічної грані
9.Правильні многогранникиМногогранники

Двогранним кутом називається фігура, утворена двома півплощинами зі спільною прямою, що їх обмежує, — ребром двогранного кута. Півплощини називаються гранями двогранного кута.
Площина, перпендикулярна до ребра двогранного кута, перетинає його грані по двох півпрямих. Кут, утворений такими півпрямими, називається лінійним кутом двогранного кута (див. рисунок). За міру двогранного кута приймається міра його лінійного кута.
                   Image8756image 101 fmt.jpeg
Міра двогранного кута не залежить від вибору лінійного кута.
Побудувати лінійний кут двогранного кута можна двома способами.
1. Обрати точку на ребрі кута й провести через цю точку перпендикуляри до ребра, що лежать у гранях кута (див. рисунок нижче зліва). Кут між цими перпендикулярами — лінійний кут даного двогранного кута.
2. Обрати точку на грані двогранного кута й опустити з неї перпендикуляри на ребро кута та на іншу грань двогранного кута (див. рисунок нижче справа).  З’єднати основи цих перпендикулярів. Кут між цим відрізком і перпендикуляром, проведеним до ребра двогранного кута, буде лінійним кутом даного двогранного кута.
                   Image8756image 219 fmt.jpeg