Відновлення ос

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Створення точки відновлення.

Точка відновлення є уявлення збереженого стану системних файлів комп'ютера. Ви можете використовувати точку відновлення, щоб відновити системні файли комп'ютера на більш ранній момент часу. Точки відновлення автоматично створюються відновлення системи щотижня і при Відновлення системи виявляє початок установки на комп'ютер, наприклад, при установці програми або драйвера.

Система резервних копій образів, що зберігаються на жорстких дисках також можна використовувати для відновлення системи, так само як і точок відновлення, створених захисту системи. Незважаючи на те, система резервних копій образів містять як системні файли та персональні дані, Ваші дані не будуть порушені відновлення системи. Для отримання додаткової інформації про системні образів, см. Що таке образ системи? Ви можете створити точку відновлення вручну в будь-який час, виконавши наступні дії:

1)Відкрита система, натиснувши на Пуск кнопку, клацнувши правою кнопкою миші комп'ютер , а потім виберіть Властивості ;

2)У лівій панелі клацніть Захист системи . При появі запиту на введення пароля адміністратора або підтвердження, введіть пароль або надайте підтвердження;

3)Натисніть Захист системи вкладку, а потім натисніть Створити ;

4)У охороні Система діалоговому вікні введіть опис і натисніть кнопку Створити .

Відновлення працездатності Windows з меню додаткових варіантів завантаження ОС.

Це меню викликається натисканням функціональної клавіші F8. Результатом ваших дій стане поява такого екрану:

Varianti vid.jpg

Після чого ви можете вибрати один з варіантів: старт системи в безпечному режимі або звичайний старт. Вибирайте відповідний рядок і тисніть Enter. Не допомагає? Тоді спробуйте завантажити систему з останньої робочої конфігурації.Зрозуміло, ця дія врятує тільки тих користувачів, які турбувалися створенням так званої «контрольної точки відновлення». Для цього необхідно на поки ще робочій Windows запустити службову програму «Відновлення системи» і активувати процес створення точки відновлення.

Після завершення процесу Windows запам’ятає всю необхідну інформацію, що дозволяє відновити «спав вісь» в колишньому, працездатному стані. Якщо ви не турбувалися створенням точки відновлення, а безпечний режим не допомагає, то саме час переходити до другого способу.

Recovery Disk.

Особливий диск, включений в комплект поставки ПК або ноутбука саме для відновлення працездатності системи. Для реалізації цього способу досить привласнити в BIOS параметру Boot Device значення CD.

Для запуску налаштувань BIOS досить на старті ПК натиснути і утримувати або клавішу Delete, або інший варіант, пропонований при початку роботи ПК. Подальші дії – вставити Recovery Disk в дисковод, перезавантажити ПК і виконувати всі інструкції програми відновлення Recovery Disk. Цей спосіб допоможе в більшості випадку, однак для його реалізації необхідний Recovery Disk, який є не у кожного власника ПК. Якщо у вас немає означеного продукту, то переходимо до третього способу.

Відновлення системи з настановного (завантажувального) диска.

Для відновлення системи в цьому випадку необхідний той диск, з якого дана система встановлювалася на ваш ПК. Якщо з цим немає проблем, тоді повторіть маніпуляції з параметром Boot Device, описані в попередньому способі. Після перезавантаження ПК з’явиться таке вікно:

Blue screen.jpg

Вибирайте параметр «відновити за допомогою консолі». Натискайте на клавішу [R] і переходьте в службу відновлення. Далі необхідно запускати команди fixboot, fixmbr, chkdsk / r. Якщо ви не змогли усунути помилки в роботі ОС перерахованими вище способами, то саме час приступати до четвертого варіанту.

Комп'ютерна допомога.

Викликаємо комп’ютерну допомогу або веземо ПК в ремонтну майстерню. Це єдиний спосіб 100-відсоткового відновлення вашої ОС. Єдиний недолік цього варіанту – необхідність оплатити роботу сторонніх фахівців.