Відновлення втраченої інформації (Реставратори М-13)

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Відновлення втраченої інформації

Вступ

Відновлення даних набуло набуло актуальності з моменту появи перших комп'ютерів. Інформаційні носії постійно удосконалюються, а з ними з'являються нові шляхи вирішення цієї проблеми. Видалення – поняття відносне. Справа в тому, що насправді дані при видаленні залишаються на носію, просто Windows їх не відображає і в подальшому не буде «турбуватися» про їх збереження. Тобто, якщо користувач після видалення файлу на той самий носій буде зберігати інші дані, операційна система може записувати їх поверх видалених файлів, що знижує ймовірність успішного їх відновлення за необхідності.

Існує дві основні проблеми втрати інформації. Це видалення файлів, (випадкове або під дією вірусів) і механічне пошкодження носія. В обох випадках існують способи повернути втрачену інформацію.


Способи відновлення втраченої інформації на ПК

За допомогою резервної копії

Втрачені, пошкоджені чи випадково змінені файли можна відновити, скориставшись їх резервними копіями. Також можна відновити окремі файли, кілька файлів або всі файли, резервні копії яких створено.

 • Відкрийте діалогове вікно «Резервне копіювання та відновлення». Для цього натисніть кнопку Пуск і послідовно клацніть Панель керування, Система й обслуговування та Резервне копіювання та відновлення.
 • Виконайте одну з наведених нижче дій.
 1. Щоб відновити файли, виберіть пункт Відновити файли.
 2. Щоб відновити файли всіх користувачів, виберіть пункт Відновити файли всіх користувачів. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.
 • Виконайте одну з наведених нижче дій.
 • Щоб переглянути вміст резервної копії, виберіть пункт Переглянути файли або Переглянути папки.

Переглядаючи папки, ви не зможете побачити окремі файли в папці. Щоб переглянути окремі файли, скористайтеся параметром Переглянути файли.

 • Щоб здійснити пошук у вмісті резервної копії, виберіть пункт Пошук, уведіть повністю або частково ім’я файлу та натисніть Пошук.

Поради

 1. Якщо ви шукаєте файли або папки, пов’язані з певним обліковим записом користувача, можна покращити результати пошуку, якщо ввести місце розташування файлу чи папки в полі Шукати. Наприклад, щоб знайти всі резервні копії JPG-файлів, уведіть JPG у полі Шукати. Щоб здійснити пошук лише JPG-файлів, пов’язаних із користувачем Борис, уведіть C:\Users\Борис\JPG в полі Шукати.
 2. Можна скористатися символами узагальнення, наприклад *.jpg, щоб здійснити пошук всіх JPG-файлів, резервні копії яких створено.

Відновлення з резервної копії, створеної на іншому комп’ютері Можна відновити файли з резервної копії, створеної на іншому комп’ютері з операційною системою Windows Vista або Windows 7.

 • Відкрийте діалогове вікно «Резервне копіювання та відновлення». Для цього натисніть кнопку Пуск і послідовно клацніть Панель керування, Система й обслуговування та Резервне копіювання та відновлення.
 • Натисніть кнопку Вибрати іншу резервну копію, з якої відновити файли та виконайте дії, зазначені в майстрі. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.

Пошук файлів, відновлених із резервної копії, створеної на іншому комп’ютері Якщо відновити файли з резервної копії, створеної на іншому комп’ютері, файли буде відновлено в папці в розділі імені користувача, де було створено резервну копію. Якщо імена користувачів різні, потрібно буде перейти до папки, у якій відновлюються файли. Наприклад, якщо на комп’ютері, на якому створено резервну копію, ім’я користувача Ганна, але на комп’ютері, на якому зберігається резервна копія, ваше ім’я користувача ГаннаК, відновлені файли будуть збережені в папці Ганна. Щоб знайти відновлені файли, виконайте такі кроки:

 • Щоб відкрити вікно «Комп’ютер», натисніть кнопку Пуск , а далі клацніть Комп’ютер.
 • Двічі клацніть піктограму диска, на якому збережені файли, наприклад C:\.
 • Двічі клацніть папку Користувачі;

Відобразиться папка для кожного облікового запису користувача.

 • Двічі клацніть папку з ім’ям користувача, в якій було створено резервну копію.

Відновлені файли знаходитимуться в різних папках, залежно від їхнього вихідного розташування. Відновлення файлів із файлу резервної копії після відновлення комп’ютера з резервної копії образу системи Після відновлення комп’ютера з резервної копії образу системи в резервній копії, можливо, будуть новіші версії певних файлів, які потрібно відновити. Оскільки комп’ютер повернуто до стану, у якому він перебував під час створення резервної копії, засіб резервного копіювання Windows не відображатиме в майстрі відновлення файлів резервні копії, які було зроблено після створення резервної копії образу системи. Щоб відновити файли з резервної копії, зробленої після створення резервної копії образу системи, дотримуйтеся наведених нижче інструкцій.

 • Відкрийте діалогове вікно «Резервне копіювання та відновлення». Для цього натисніть кнопку Пуск і послідовно клацніть Панель керування, Система й обслуговування та Резервне копіювання та відновлення.
 • Клацніть Вибрати іншу резервну копію для відновлення з неї файлів. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.
 • У полі Термін резервного копіювання виберіть діапазон дат резервного копіювання, у який входить дата створення файлів, які потрібно відновити, а потім дотримуйтеся інструкцій у майстрі.


За допомогою попередньої версії

Попередні версії - це або копії файлів і папок, створених архівацією Windows, або копії файлів і папок, які Windows автоматично зберігає як частину контрольної точки відновлення. Попередні версії можна використати для відновлення випадково змінених, видалених чи пошкоджених файлів і папок. Залежно від типу файлу або папки, можна відкрити, зберегти в іншому розташування або відновити попередню версію.

Попередні версії автоматично зберігаються як частина контрольної точки відновлення. Якщо захист системи ввімкнуто, Windows автоматично створює попередні версії файлів і папок, що змінювалися з моменту створення останньої контрольної точки відновлення. Зазвичай контрольні точки відновлення створюються раз на день. Якщо диск розділено або на комп’ютері є кілька жорстких дисків, слід увімкнути захист системи для інших розділів або дисків. Попередні версії також створюються архівацією Windows під час резервного копіювання файлів.

Примітка

 • Якщо протягом одного дня файл змінювався кілька разів, лише остання версія на час створення контрольної точки відновлення або резервної копії зберігається як попередня версія.

Якщо відновлювати попередню версію з контрольної точки відновлення, файл вже збережено на комп’ютері, тому більше нічого не потрібно робити. Якщо потрібно відновити попередню версію файлу чи папки з резервної копії, після вибору попередньої версії та натискання кнопки «Відновити» Windows відкриває майстер відновлення файлів, після чого слід виконати дії, зазначені в майстрі. Диск або носій, на якому зберігається резервна копія, має бути доступний, щоб можна було відновити елементи з резервної копії.

За допомогою спеціальних програм

Recuva

1334e353r.jpg Recuva здатна відновити зображення, документи різного формату, аудіофайли, відео, архіви і навіть електронні листи. Серед цього розмаїття пункт «інше» якось губиться і навіває на думку про те, що людина сама не знає, що саме вона хоче відновити... Але щось все-таки доведеться шукати. Самим ідеальним варіантом буде, якщо ви ще й вкажете колишнє розташування шуканих файлів. Якщо видалення сталося давно, краще вибрати функцію поглибленого пошуку файлів. Звичайно, час значно збільшиться, але також зростуть і шанси на успішний пошук. Буває, що файли видалені дуже давно, і тоді програма може шукати їх навіть кілька годин. Але в цілому, результат роботи Recuva задовільний.

Відновлення пам'яті на флеш-носіях

Переважна більшість випадків зникнення інформації відноситься до пошкодження логічної структури даних. При форматуванні або збої файлової системи на флешці, руйнується тільки таблиця з інформацією про розміщення файлів, а самі файли, в більшості випадків, залишаються не пошкодженими

Для відновлення втрачених файлів з флешки можна скористатися невеликою безкоштовною програмою PhotoRec 6.10 , що входить в пакет testdisk-6.10 Також ми можемо використати програму R-Studio Network Edition. R-Studio — досить програма, особливо якщо відновлювати великі за розміром диски.

Hetman Photo Recovery - ця программа дозволяє відновити цифрові фотографії, видалені з карт пам'яті фотоапаратів.