RSS

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Rss-icon-big.png

RSS

RSS – це формат, котрий використовується для швидкої публікації інфоррмації, що часто оновлюється, наприклад - блоги, новини, подкасти. RSS документи часто називають "фідом" (feed), тобто стрічкою, каналом, або інтернет-каналом. В ньому зазвичай міститься лише скорочена версія опублікованої новини. Наприклад: урізана верхня частина, або окремі абзаци.Таким чином, ця технологія дозволяє швидко сповіщувати читачів про оновлення на сайті, не змушуючи їх вручну заходити і перевіряти всі сайти котрі вони читають регулярно. Погодьтесь, що це значна економія часу. Технологія RSS дає можливість власникам веб-сайтів інформувати всіх охочих про нову інформацію, що з'явилася на їх сайті. Цією технологією можемо користуватися і ми - відвідувачі цих сайтів. Практично у кожного з нас є список сайтів, на які ми заходимо щодня. Але з кожним днем список Обране росте, і все більше часу йде на відвідини всього списку сайтів у пошуках нової інформації. Враховуючи той факт, що на деяких ресурсах інформація оновлюється не дуже часто, то такі відвідини просто даремно віднімають у нас дорогоцінний час. Зараз, з розповсюдженням формату RSS, з'явилася можливість оперативно дізнаватися про нову інформацію на наших улюблених сайтах без їх систематичних відвідин. Спеціальний сервіс - RSS-рідер від порталу i.ua (rss.i.ua), дозволяє обробляти всі джерела, які цікаві читачеві і в зручній формі показувати - що нового з'явилося на вказаних сайтах.

Як працює RSS ?

Отже, що треба зробити, щоб почати користуватись технологією RSS? Встановити браузер (Firefox чи Opera) або програму для читання RSS, або зареєтруватись на сайті, що довзоляє читати RSS прямо в інтернеті – Google Reader, Netvibes, Яндекс,Лента та інші. Знайти на улюблених сайтах, які ви читаєте, посилання на їх RSS-стрічку. зазвичай воно виділене за допомогою помаранчевого значка або ж текстового рядка. Додати адресу RSS-стрічки сайту до браузера, програми, або ж онлайнового читача. Все! Тепер ви можете дізнаватись про оновлення сайту за допомогою RSS. Прочитати RSS-документ ви можете як за допомогою спеціальних програм-читачів, так і онлайн-сервісів. Схема цього досить проста – читач спочатку додає стрічку сайту у свою програму чи сервіс, а вона (програма) здійснює збір інформації. Історія цього формату досить недавня. Перша версія RSS – RDF Site Summary (RSS 0.9) була використана на сайті my.netscape.com. В ході розвитку та реформування цього формату було зроблено RSS 0.91, та перейменовано технологію на Rich Site Summary. З невеликами змінами та апгрейдами формат протримався до версії 0.94. У вересні 2002 була презентована версія RSS 2.0 котра розшифровується як Really Simple Syndication і включає в себе всі попередні формати. Саме ця версія і використовується дотепер. RSS як формат дав можливість розвинутись іншій технології – подкастингу. Якщо раніше ми були змушені користуватись різноманітними поштовими підписками, або ж вручну заходити на цікаві сайти, то тепер все набагато простіше, якщо використовувати технологію RSS. Майже всі сучасні інтернет-браузери вміють працювати з RSS – Internet Explorer 7, Mozilla Firefox, Opera, Thunderbird, Maxthon, Safari. Проте читачі зазвичай користуються або програмами – Feedreader, або ж онлайн-сервісами, котрі можна читати не залежно від місця (робота чи дім) – Google Reader, RSS.I.UA, Bloglines, Яндекс.Лента, та інші. Якщо ж ви власник сайту, і хочете, щоб читачі теж дізнавались ваші новини за допомогою технології RSS, то ви можете скористатись популярним сервісом Feedburner. Він допоможе підрахувати кількість читачів та оптимізувати підписку для різних сервісів.

Як же підписатися до RSS?

Для того, щоб підписатися до RSS спершу вам слід буде обрати зручний рідер. Альтернатив існує безліч. Але основна різниця полягає у тому, чи працює рідер через Інтернет, чи через окремо встановлену локальну програму. До онлайн-рідерів належать відомі сервіси: Google Reader, Bloglines, My Yahoo, Яндекс.Лента, RSS.I.UA, тощо. До локальних програм, які ви можете встановити на власний комп’ютер, належить, наприклад, Mozilla Thunderbird, FeedDemon, News Fire та ін. Варто також відзначити, що із RSS-потоками сьогодні вміють працювати фактично всі сучасні браузери: Internet Explorer 7, Mozilla Firefox, Opera, Maxton та інші. Особисто я користуюсь (і вам раджу), онлайн-рідером, оскільки він дає можливість читати стрічку новин з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету. В моєму випадку – це Google Reader. Після того, як зареєструєтеся у онлайн-рідері або ж налаштуєте локальну програму RSS-синдикації – можете переходити до другого кроку. А саме – додавання улюблених сайтів та блогів до вашого рідера. Зайшовши на будь-який блог, ви майже напевне побачите там помаранчевий логотип RSS. Клікніть на нього – і опинитесь на сторінці підписки. Там вказані найбільш розповсюджені способи підписки до RSS. Оберіть той рідер, у якому ви раніше зареєструвалися і – ВУАЛЯ – підписку завершено. Якщо серед опцій немає обраного вами рідера, або ж сторінка підписки відобразилася некоректно (перед вашими очима – якийсь незрозумілий код), тоді просто скопіюйте адресу цієї сторінки і вставте її до рідера вручну. Повторіть операцію для всіх сайтів та блогів, контент яких прагнете відстежувати. Реєстрацію закінчено. Можете насолоджуватися перевагами RSS-синдикації.

Джерела використаної літератури