MS PowerPoint 2003. Створення слайда з діаграмою і таблицею

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
«MS PowerPoint 2003. 

Створення слайда з діаграмою і таблицею »

Вивчивши дану тему, ви навчитеся: 1. Створювати в слайді об'єкт - діаграма, редагувати і форматувати її; 2. Створювати в слайді об'єкт - таблиця, редагувати і форматувати її; 3. Розміщувати об'єкти таблиця і діаграма на слайді; 4. Змінювати фон слайдів, не використовуючи шаблон (дизайн-макет) оформлення. Вправа: Створення слайда з діаграмою

Завдання: Створіть слайд, що містить організаційну діаграму по процентному співвідношенню розподілу фінансів по відділах (Вказати назву відділу і відсоток виділених коштів).

Технологія виконання вправи: 1. Створіть новий файл MS Powr Point 2003. Даний файл буде містити лише 3 слайда: Титульний, слайд з таблицею і слайд з діаграмою. 2. Додайте новий слайд, вибравши макет Заголовок і діаграма. Введіть у блок Заголовок слайда - Економічні показники. В області діаграми двічі клацніть лівою кнопкою миші. На слайді відобразитися діаграма, і окремо з'явиться вікно Таблиця даних. Цю таблицю треба заповнити своїми даними, які вказані на малюнку 1.


3. У міру заповнення своєю інформацією Таблиці даних діаграма буде змінюватися.

4. Закрийте вікно з таблицею даних, скориставшись кнопкою Закрити у правому верхньому куті. Ваша діаграма буде виглядати так, як показано на малюнку 2. Праворуч від стовпців діаграми пусте місце. Це відбулося від того, що дані в стовпцях B, C, D - були стерті. Відредагуємо таблицю даних. На панелі інструментів Стандартна є кнопка Режим таблиці, клацніть її. Зверніть увагу на стовпці B, C, D - їх заголовки опуклі, тому що в них введено дані, якщо ви їх зітре, то заголовки стовпців все одно залишаться опуклими, тобто дані в клітинках є, але вони нульові. Клацніть правою кнопкою миші по заголовках стовпців B, C, D - і виберіть режим видалити або вирізати, подивіться, що у вас вийшло (рисунок 3).


Для редагування елементів побудованої діаграми клацайте по них правою кнопкою миші і вибирайте команди з контекстного меню. Самостійно поміняйте кольору стовпців даних, колір стінок діаграми і розташування легенди. 

Вправа: Створення слайда з таблицею

Завдання: Створіть слайд, який містить таблицю розподілу фінансів (назва відділу, на які потреби виділяються кошти і в якій кількості).

Технологія виконання вправи: 1. Додайте новий слайд, вибравши макет (шаблон) Таблиця.


2. В області таблиці двічі клацніть лівою кнопкою миші і поставте розмірність таблиці. Потім клацніть по кнопці OK. Заповніть таблицю інформацією, як показано на малюнку 4.

3. Відредагуйте таблицю, зменшивши розмір осередків, змінивши кордону, відформатувавши рядок заголовка (можна скористатися контекстним меню, яке викликається правою кнопкою миші або командою меню Формат). Вкажіть заголовок таблиці - Економічні показники. 4. Змінимо колір фону, не використовуючи шаблон оформлення. Для цього виконаємо наступні операції, виділіть 1 слайд: Формат - Фон - Заливка фону - Способи заливки - Заготівля-Мох - Від заголовка - Застосувати.

Перейдіть 2 слайд: Формат - Фон - Заливка фону - Способи заливки - Заготівля - Світанок - Діагональна 1 - Застосувати.

Таким чином, фон слайдів оформлений по-різному.

5. Збережіть файл під іменем Розподіл фінансів. Завдання для самостійної роботи: Самостійно створіть титульний слайд, що містить Назва у заголовку - Розподіл фінансів. А в підзаголовку введіть текст: "Автор: і ваше П.І.Б." Додайте слайд перед слайдом з діаграмою, тобто на перше місце. Поміняти місцями слайди можна, використовуючи команду Вид - Сортувальник слайдів, або на панелі Структура слайдів (знаходиться зліва), захопивши слайд перенести його на потрібне місце.


Контрольні питання:
1. Для чого призначена програма MS Power Point 2003?
2. З яких дій складається процес створення презентацій?
3. Як додати до презентації новий слайд?
4. Що таке шаблон (макет)?
5. Як поміняти порядок проходження слайдів?


Roshyk