Glogster

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Glogster -це соціальна мережа, яка дозволяє користувачам легко створювати безкоштовні інтерактивні постери-плакати. Такі постери називаються Глоги (glogs), або графічні блоги (graphical blogs). В даний час ця соціальна мережа сотень тисяч зареєстрованих користувачів. Більшість відвідувачів Glogster становлять підлітки.

Glogster3.jpg

Історія

Glogster був запущений в грудні 2007 року і Glogster EDU в жовтні 2009 року. З моменту свого заснування, Glogster спостерігається швидкий ріст і в даний час користувачів більш ніж в 200 країнах і територіях. Хоча портал орієнтований насамперед на молодих людей, багато хто з користувачів у віці від 25 років і старше. В даний час Є понад 2,7 млн. глогів на веб-сайті.

Метою створення постало завдання, щоб люди могли щось свою чергу, створювати цікаві речі, цим самим демонструвати своє необмежене творче самовираження.

Ця мережа стала популярною. І уже в 2009 році Glogster має офіси в Бостоні, Празі і Коломбо.Що нового і цікавого в цій соціальній мережі?

Необхідно відмітити, що виглядають глоги як мультимедійні плакати, або ж малюнки на стіні в соціальних мережах. Однак читач може "взаємодіяти" з динамічним змістом.

Засоби для створення глогів набагато більш просунуті, ніж вбудовані редактори стінок у Фейсбук, наприклад. У глогах можна розміщувати свої малюнки і фотографії в різних точках сторінки, вибирати розміри зображень, їх взаємну орієнтацію, завантажувати музику і відео, включати мультимедіа кнопками різних програвачів, вставляти посилання на зовнішні ресурси, і т.д. Іншими словами, все, що можливо в блогах, - але вже грунтуючись на візуальній, а не текстовій формі подачі інформації. Враховуючи важливість зорової інформації в навчанні, і те, що презентації, блоги, динамічні і інтерактивні веб-технології поступово входять і в нашу систему освіти, можливо, що даний проект буде з часом цікавий і для наших шкіл.

Glogster1.png

Принаймні, хочеться вірити, що даний сайт відкриває нові можливості та перспективи для творчості дітей під керівництвом вчителів початкової і середньої школи.

Справді, у багатьох школах України на уроках з використання інформаційних технологій учні початкової школи зараз навчаються просто малювати в пейнті ( Paint), або ж, у крайньому випадку, в інскейпі (Inkscape). У цьому сенсі новий сервіс може представляти непогане додаткове і нове ІТ засіб для отримання перших навичок у вивченні дизайну, у складанні презентаційних матеріалів, в роботі з мультимедіа, наступної публікації проекту і його просування в мережі.

Не хочу повторювати слідом за "глогстерами", що це заміна Паурпойнту (PowerPoint) або тим же блогам, але схоже, що потенціал у глогів серйозний.Glogster EDU

Необхідно відзначити дуже важливий момент. Частина даної соціальної мережі - це Освітній глогстер (Glogster EDU). Ця частина спеціально зроблена таким чином, що вчитель має право створити свою групу, клас, зареєструвати і запросити дітей. Навчання та робота над проектами є приватними, а от можливість публікації остаточного проекту - визначається рішенням вчителя.

Glogster2.jpg

Таким чином, у проекті (з урахуванням більш розширеною, платної частини - ложка дьогтю в тому, що спільні проекти класу тільки в преміум версії ...) реалізовано те, що англійською називається "safe virtual class" (сенс зрозумілий: є принципова можливість контролю за дитячими проектами з боку дорослого, можливість спокійно навчати "в класі" і вчитися, і т.д.).

Така освітня ієрархія користувачів, що виходить безпосередньо від творців сервісу, надає вчителям у Освітньому Глогстере набагато більшу вагу, ніж в інших соціальних мережах. Хоча б номінально, але вчитель виділено.


Нагороди

Проект Glogster.com був обраний четвертим з найуспішніших веб-запуску проектів в 2008 р. у Празі веб Експо виставки технологій.


Фінансування

Проект Glogster фінансується головним чином з приватних джерел. У майбутньому компанія, можливо, побажає змінити свої моделі фінансування. Glogster іноді співпрацює з відомими брендами в конкурсах на користувача. Існує невеличке оголошення на сайті.

З травня 2009 року Glogster EDU також співпрацює з DetentionSlip.org, інтернет-компанія, яка зосереджується на новинах, пов'язаних з державною освітою


Список партнерства Glogster і Glogster EDU і цілі співробітництва

   * Edmodo (С 2010) - Glogster вкладається Glogs в їхніх послугах.
   * Wikispaces (С 2010) - Glogster вкладається Glogs в їхніх послугах.
   * TeacherTube (С 2010) - Glogster EDU має партнера Учитель пробки профіль. Вони перераховують Glogster серед інших послуг подібного типу.
   * TinyPic (С 2009) - варіант для входу в сервіс і вставити TinyPic зображень при створенні Glogs.

Що я повинен робити на Glogster?

322.png

Glogster це революційний спосіб висловити настрій, почуття і думки, і він йде милях від тексту або відео! Створення Glog дозволяє висловити всі ті речі, які ви не в змозі описати словами. Він відкриває двері в новий світ спілкування - просто виберіть фон, кинути в деяких форм і символів з нашої галереї, додавати текст, власний відео або фотографії і, можливо, щіпку музики і ось воно! Протягом усього кілька хвилин, ви можете зробити цифровий плакат, барвистий попурі з ідей, що відображають власний особливий стиль.


Джерела

http://en.wikipedia.org/wiki/Glogster

http://gorod1277.org/?q=content/obrazovatelnye-saity-glogster-glogster-edu


Посилання