Чудеса України

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Автор проекту

Вознюк Іванна Миколаївна

Назва проекту

«Чудеса України»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна

Історія та інформатика - другорядні предмети

Вік учнів, клас

Клас: 4

Вік: 10-11 років

Стислий опис проекту

Проект пропонується учням 4 класу. В процесі роботи над проектом учні поглиблять свої знання з історії математики,навчального матеріалу з геометрії; відшукають цікаві доведення теореми, навчаться застосовувати теорему Піфагора при розв’язуванні задач. Під час роботи над проектом учні поділяються на групи. Школярі набудуть навички самостійної роботи з додатковою літературою, закріплять уміння працювати на комп’ютері. Учні створять публікацію і презентацію, оцінять результати своїх досліджень. Діти набудуть навиків організації колективної та групової роботи.

Питання проекту

Ключове питання

Куди потрібно поїхати в першу чергу?

Тематичні питання

- Чи відвідували ви інші міста України? - Чи сподобалось вам? - Чи потрібно знати про чудеса України? - Чи потрібно туди іздити?


Змістові питання

- Які легенди ви знаєте про мальовничі місця України?

План вивчення теми

План вивчення теми


Навчальні цілі

Навчаюча: удосконалити та поглибити знання з даної теми.

Розвиваюча: формувати в учнів вміння здійснювати вибір навчально–пізнавального завдання; вміння осмислювати й використовувати інформацію з різних джерел; вміння співпрацювати в групах, проявляти ініціативу; робити висновки.

Виховна: формування в учнів наполегливості, старанності, інтересу до предмету.


Очікувані результати:


• - Формувати уявлення про мальовничі куточки нашої Батьківщини. • - Виховувати потяг до прекрасного. • - Допомогти учням стати гідними громадянами своєї держави, виховувати почуття патріотизму • - Розвивати потребу дізнаватися щось нове, подорожувати. • - Зібрати інформацію про чудеса України.

Діяльність вчителя

Вчитель формулює тему навчального проекту, мету проекту, формулює ключове питання, а також змістові і тематичні питання. Мотивує діяльність учнів.Обговорює цілі проекту. Ознайомлює учнів з презентацією проекту, в якій чітко поставлені вимоги до роботи з проектом і взагалі як його робити. Проводить розподіл учнів на групи за допомогою фасилітації. Далі вчитель розподіляє обов'язки учнів і встановлює час роботи над проектом. В процесі підготовки проекту вчитель по можливості складності питання надає учням консультації щодо роботи, а також допомагає із пошуком інформації. По закінченню проекту відбувається оцінювання результатів за встановленими критеріями.

Презентація вчителя

Буклет вчителя

Фасилітація


Діяльність учнів

Учні ознайомлюються з темою проекту, поставленими питаннями, розподіляються на групи і виконують завдання. Кожна група отримує індивідуальне завдання і працює над ним. Презентація учнів


Оцінювання

На початку роботи над проектом учні ознайомлюються із вступною презентацією вчителя, обговорюють поставленні питання, за допомогою рефлексії попередньо оцінюють свій рівень знань по даній темі. Під час роботи над проектом вчитель та обдаровані учні надають допомогу тим учням, які її потребують. Впродовж підготовки матеріалу для захисту проекту, учитель проводить додаткові тестування і пише з учнями декілька самостійних робіт для перевірки набутих знань. Також учні записують свої враження над проектом в щоденнику рефлексії. По закінченню роботи над проектом учні, користуючись рекомендаціями вчителя, проводять захист проекту, оцінюють свої роботи використовуючи форми оцінювання презентацій та публікацій. Після захисту проекту, відбувається загальне обговорення і підбиття підсумків проекту.


Критерії оцінювання проекту

[1]

Корисні ресурси

[https://docs.google.com/file/d/0B3dnDx-MMIl-NmhmUXcwTFpwaU0/edit Доступ до сайтівl

Інші документи

форма опитування

дозволи батьків

рефлексія