Хостинг

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Хостинг

Хостинг (англ. hosting) — послуга з надання дискового простору для фізичного розміщення інформації на сервері, що постійно знаходиться в мережі (зазвичай Інтернет). Хостингом так само називається послуга з розміщення устаткування клієнта на території провайдера із забезпеченням підключення його до каналів зв'язку з високою пропускною спроможністю (колокація, від англ. colocation).


Pic.jpg


Зазвичай під поняттям послуги хостингу мають на увазі як мінімум послугу розміщення файлів сайту на сервері, на якому запущено ПО, необхідне для обробки запитів до цих файлів (веб-сервер). Як правило, в послугу хостингу вже входить надання місця для поштової кореспонденції, баз даних DNS, файлового сховища і тому подібне, а також підтримка функціонування відповідних сервісів.

Хостинг баз даних, розміщення файлів, хостинг електронної пошти, послуги DNS можуть надаватися окремо як самостійна послуга, або входити в поняття послуги. Одним з важливих критеріїв вибору хостингу є використовувана операційна система, оскільки від цього залежить програмне забезпечення, яке підтримуватиме функціональність тих або інших сервісів. Важливим аспектом опису хостингу є наявність тих або інших служб і можливостей:

 • підтримка CGI/Perl, PHP, Python, ASP, Ruby
 • підтримка .htaccess (для Apache)
 • підтримка баз данных
А також встановлені модулі для кожної з можливостей.

Хостинг, як послуга

Хостинги, як послугу, порівнюють і описують по кількісних обмежень:

 • розмір дискового простору
 • кількість місячного трафіку
 • кількість сайтів, які можна розмістити в рамках одного облікового запису
 • кількість FTP користувачів
 • кількість E-Mail ящиків і об'єм місця, призначеного для пошти
 • кількість баз даних і кількість місця під бази даних
 • кількість одночасних процесів на користувача
 • кількість ОЗУ, і максимальний час виконання виділяється кожному процесу користувача

якісним обмеженням:

 • вільні ресурси CPU, оперативній пам'яті, які впливають на швидкодію сервера
 • пропускна спроможність каналів, яка впливає на завантаження інформації.
 • віддаленість устаткування хостера від цільової аудиторії сайту, яка впливає на завантаження інформаци.

Деякі платні хостингові компанії надають безкоштовний тест на певний період, після закінчення якого користувач повинен визначитися чи підходить йому вибрана хостингова компанія, і чи має сенс оплачувати великі періоди. Як правило такі тести надаються лише власникам доменів другого рівня, щоб уникнути спекуляцій з тестовими аккаунтамі. Окрім платних хостерів існують також і безкоштовні хостинг-компанії, що підтримують більшість описаних веб-технологий.

Види хостингу

За умовами надання хостинг часто поділяється на платний і безкоштовний. Зазвичай компанія, що надає безкоштовний хостинг, заробляє шляхом показу реклами на сторінках, розміщених на ньому. Безкоштовний хостинг, як правило, повільніше платного, надає лише базові послуги і інколи ненадійний (тобто, може закритися). Приватні особи для своїх домашніх сторіночок на початковому етапі їх розвитку використовують безкоштовний хостинг. Громадські організації можуть використовувати як платний хостинг, так і безкоштовний. Комерційні організації практично завжди користуються послугами платного хостингу.

Також можна розділити послуги хостингу з типа ресурсу, що надається:

 1. віртуальний сервер — надається місце на диску для розміщення веб-сайтів, середовище виконання веб-сервісов єдине для багатьох користувачів, ресурси розподілені між всіма користувачами на одному сервері, де може розміщуватися від 50 до 1000 користувачів. Невеликі дешеві хостинг провайдери часто нехтують безпекою і взагалі не розмежовують привілеїв користувачів, що дозволяє одному користувачеві на сервері мати доступ до сайтів сотень інших користувачів. В більших і дорогих провайдерів ця проблема як правило вирішена.

 2. віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) — надається місце на диску, частина загальної пам'яті, процесорний час сервера. Виглядає для користувача так само, як і як виділений сервер, але фізично на одному реальному сервері розташовується декілька віртуальних серверів. Послуга призначена для проектів середнього тягаря. У зв'язку з тим, що чітко розділити всі ресурси сервера неможливо (зокрема I/O операції, ресурси мережевої карти і ін.), а багато провайдерів VPS продають ресурсів більше чим їсти на сервері, сподіваючись на те, що клієнт задіює виділений йому потенціал не повністю (оверселлінг), часто заявлена потужність VPS сервера не відповідає реальною.

 3. виділений сервер — надається сервер цілком. Використовується для реалізації нестандартних завдань (сервісів), а також розміщення «важких» веб-проєктов, які не можуть співіснувати на одному сервері з іншими проектами і вимагають під себе всі ресурси сервера.

 4. колокация (Collocation) — надання місця в датацентре провайдера для устаткування клієнта (зазвичай шляхом монтажу в стійці) і підключення його до інтернету.

Безкоштовний хостинг

Безкоштовний хостинг — послуга, що дозволяє користувачеві безкоштовно розмістити веб-сайт або іншу інформацію користувача (текст, зображення, відео) в мережі Інтернет на сервері хостинг-провайдера.

Можливості безкоштовного хостингу звичайно урізані щодо платних варіантів, тому даний спосіб більшою мірою підходить для домашніх сторінок користувачів та інших некомерційних сайтів. Хоча, сьогодні вже з'являються провайдери що пропонують безкоштовний хостинг на рівні платного, що орієнтуються на старт початківців проектів, з перспективою, що потім ці проекти будуть користуватися супутніми платними послугами.

Обмеження:

 • Невелика дисковий простір;

 • Обмеження розміру окремого файлу;

 • Обмеження допустимих розширень імен файлів, наприклад, забороняється *. jfif, *. exe та інші;

 • Обмеження на розміщувану інформацію (наприклад сайти у деяких провайдерів зовсім не можуть бути еротичної або порнографічної тематики, у деяких допускаються але з обмеженнями);

 • Відсутність підтримки серверних скриптів і систем керування базами даних або обмеження їх використання;

 • Домен тільки третього рівня. Останнім часом пропонуються доменні імена другого рівня, в зонах. Biz,. Info і т. п.

Частково ці обмеження можна обійти, використовуючи додаткові сервіси. Наприклад Free scripts дозволяє виконати без використання скриптів такі завдання, як форму для зв'язку. Як правило, примусова реклама використовується для компенсації грошових витрат на надання безкоштовного хостингу. Вона може бути поміщена, як і зміною безпосередньо вмісту сторінок користувача, так і на сторінках помилок.

Деякі провайдери використовують безкоштовний хостинг в якості реклами своїх платних послуг, якими можуть з часом скористатися власники сайтів, незадоволені обмеженнями. Також, частина провайдерів використовує безкоштовний хостинг як перший ступінь своїх послуг, дозволяючи користувачеві за додаткову плату відкрити нові можливості або зняти частину обмежень.

Популярні хостинги

http://host-review.org.ua/host-36.html

http://host-review.org.ua/host-35.html

http://host-review.org.ua/host-34.html

Корисні посилання

http://www.uh.com.ua/unix-hosting-price.php?srcadv=adwg

http://gigahost.ua/

http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0

Джерела інформації

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%85%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3