Фотоблог

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Про фотоблог

Fotoblog.jpg

Фотоблог (photoblog) - вебсайт, який містить у своїй основі фотографії які регулярно публікуються, що супроводжуються назвою знімка, датою і часом, текстовим описом, відомостями EXIF та іншими параметрами. Фотобло́г (Фотоблоґ) (англ. photoblog, photolog чи phlog) — форма обміну і публікування фотографій у мережі Інтернет у вигляді блогу. Головна відмінність такого блогу від інших блогів у тому, що тут увага концентрується на фотографіях, а текстовий та інший матеріал розглядається як допоміжний (наприклад, підписи до фото).Записи публікуються у зворотному хронологічному порядку. Як правило, фотоблоги працюють під управлінням системи управління контентом (CMS) і є динамічними сайтами. Система управління контентом (ми її буде називати движком або скриптом) фотоблог часто містить можливість додавання коментарів, виставлення оцінок або рейтингу фотографій, підтримує технологію RSS / ATOM і розрахована на можливість перегляду за допомогою RSS-агрегаторів. Фотоблог може бути авторськими або колективним. У цій статті ми будемо розглядати тільки авторські фотоблоги. Строго кажучи, будь-який блог, який містить у своїх записах фотографії, можна вважати фотоблогом. Проте, за останні роки сформувалася класична структура авторського сайту, якої дотримується більшість фотоблогів, а саме: на головній сторінці зазвичай представлений останній завантажений малюнок, посилання на попередню фотографію, а також посилання на архів фотографій та інші сторінки сайту. Таким чином, виходячи з цього визначення, кількість одночасно відображених записів завжди дорівнює одному.


Навіщо потрібні фотоблоги?

Які причини спонукають фотографа (професіонала чи фотолюбителя) створювати і підтримувати фотоблог? Однозначної відповіді на це питання не існує. Фотограф-професіонал, таким чином, може показати рівень своєї майстерності, своє бачення навколишнього світу, демонструвати потенційним замовникам свої роботи і навіть продавати їх у режимі он-лайн. Фотоаматори, за допомогою фотоблогів, удосконалюють свої навички та вміння, виставляють свої фотографії для конструктивної критики, вчаться, переглядаючи роботи інших авторів. Тим не менше, фотоблог, в загальному випадку, не можна розглядати як портфоліо. Фотографії на часто оновлюваних фотоблогах можуть відображати події, що відбуваються в той момент, або бути сміливим творчим експериментом. У фотоблог можна зустріти роботи практично всіх жанрів, від студійних портретів та макрозйомки до вуличної і ню-фотографії. Незважаючи на те, що комерційною цінністю багато знімків можуть і не володіти, інтерес до них може бути у досить широкої аудиторії. Мережа Інтернет скорочує відстані між автором фотоблог і його відвідувачами, а оперативність відновлення візуальної інформації породжує жвавий інтерес до фотографій, знятим на іншому кінці планети, в іншій країні, в іншому місті, людьми з іншим стилем життя і іншою культурою. У цьому сенсі, навіть знімки початківців фотографів можуть бути цікаві фотографам-професіоналам.


Як створити власний фотоблог?

В даний час обзавестися власним блогом може будь-який бажаючий, благо існує величезна кількість сайтів, що надають блогерам таку можливість, наприклад: http://www.livejournal.com, http://www.blogger.com та інші. Зареєструвавшись на таких ресурсах, ви безкоштовно отримуєте базові можливості для ведення Вашого блогу, яких, втім, звісно, вистачає для повноцінного щоденника. На відміну від створення звичайного блогу, створення фотоблогу пов'язане з додатковими труднощами, такими, як необхідність зберігання файлів з зображеннями, необхідність їх обробки, відсутність публічних безкоштовних сайтів, що надають послуги хостингу фотоблог (саме хостинг фотоблог, а не служби цифрових фотоальбомів), повна відсутність або обмежена підтримка української мови, неможливість створення унікального неповторного дизайну.


Статистика зростання кількості фотоблогів

За останні кілька років, у світі створено велику кількість фотоблогів, і їх число продовжує зростати. Число фотоблогів, зареєстрованих на сайті http://www.photoblogs.org перевищує 30 тисяч. 27 жовтня 2002 ця цифра була значно скромніші - 15 фотоблогів, саме з цієї цифри розпочав свою роботу цей популярний ресурс для фотоблогерів. Проаналізувавши статистику цього сайту за останні кілька місяців, можна сказати, що щодня в світі створюється і реєструється на http://www.photoblogs.org близько 15 фотоблогів.


Фотографувати заборонено!

Dontshoot.jpg

Виявляється в світі існують досить неадекватні закони, які забороняють фотографувати або накладають певні обмеження на фотографів. Наприклад, в Кувейті ввели заборону на дзеркальні фотоапарати. Тепер мешканці та гості країни не можуть користуватися подібними апаратами в громадських місцях, на вулицях та в торгових центрах. За законом дзеркальними фотоапаратами можна буде користуватися тільки представникам преси (потрібне відповідне свідоцтво). Причини, за якими влада країни ввели заборону не оприлюднюються. За новими даними в Кувейті не забороняли дзеркалки. Офіційних документів такої заборони немає, отже не варто довіряти деяким новинам, що публікують в інтернеті. А в Британії заборонили фотографувати поліцейських в будь-яких місцях. Закон вступив не так давно в дію згідно антитерористичного законодавства. До речі, британські фотографи влаштували демонстрацію через те що поліцейські досить часто під приводом боротьби з тероризмом перевіряють вміст рюкзаків фотографів, вимагають не знімати будівлі, або затримують фотографів для визначення особи.

Корисні посилання