Форум

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Forum1.png

Поняття форуму

У Древньому Римі форумом називалася міська ринкова площа. Форум був центром римського державного життя періоду Республіки. Саме звідси походить і значення сучасного терміну "форум" - дискусія, спілкування, обговорення. форум - це форма спілкування на сайті. Кожне повідомлення на форумі має свого автора, тему і власний вміст. Як правило, форуми підрозділяються на теми, і кожна ваша відповідь буде частиною загального відкритого обговорення певної теми. Круг тем форумів нічим не обмежений. Ще одна особливість форуму - необов’язково відповідати в реальному часі. Теми і відповіді зберігаються протягом необмеженого періоду часу. Багато форумів існують по багато і декілька років може йди обговорення однієї теми. Форум пропонує набір розділів для обговорення. Робота форуму полягає в створенні користувачами тим в розділах і подальшим обговоренням усередині цих тим. Окремо взята тема, по суті, є тематичною гостьовою книгою.

Структура та особливості форуму

Forum2.jpg

Поширене ділення веб-сервера-форуму: Розділи > теми > повідомлення. Зазвичай повідомлення несуть інформацію «автор - тема - вміст - дата/время». Повідомлення і всі відповіді на нього утворює «вітку» («тему», «тред», «трэд» від англ. thread; «топик», «топ» від англ. topic). Відхилення від початкової теми обговорення часто заборонене правилами поведінки форуму. За дотриманням правил стежать модератори і адміністратори - учасники, наділені можливістю редагувати, переміщати і видаляти чужі повідомлення в певному розділі або темі, а також контролювати до них доступ окремих учасників. На форумах може застосовуватися надзвичайно гнучке розмежування доступу до повідомлень. Так, на одних форумах читання і створення нових повідомлень доступні будь-яким випадковим відвідувачам, на інших необхідна попередня реєстрація (найбільш поширений варіант) - ті та інші форуми називають відкритими. Застосовується і змішаний варіант - коли окремі теми можуть бути доступні на запис всім відвідувачам, а інші - лише зареєстрованим учасникам. Окрім відкритих, існують закриті форуми, доступ до яких визначається персонально для кожного учасника адміністраторами форуму. На практиці також нерідко зустрічається деякірозділи форуму загальнодоступні, а остання частина доступна лише вузькому кругу учасників.

Реєстрація та створення теми

При реєстрації учасники форуму можуть створювати профілі - сторінки з відомостями про даного учасника. У своєму профілі учасник форуму може повідомити інформацію про себе, набудувати свій аватар або підпис , що автоматично додається до його повідомлень, - залежно від переваг. Підпис може бути статичним текстом або містити графічні картинки, у тому числі т. н. юзербары. Більшість форумів мають систему особистих повідомлень, що дозволяє зареєстрованим користувачам спілкуватися індивідуально, аналогічно електронній пошті. Багато форумів при створенні нової теми мають можливість приєднання до неї голосувань або опитів. При цьому інші учасники форуму можуть проголосувати або відповісти на поставлене в заголовку теми питання, не створюючи нового повідомлення в темі форуму. Кожен конкретний форум має свою тематику - досить широку, аби в її межах можна було вести багатопланове обговорення. Часто також декілька форумів зводять воєдино в одному місці, яке також називають форумом (у широкому сенсі). По методу формування набору тим форуми бувають з динамічним списком тим і з постійним списком тим. У форумах з динамічним списком тим прості учасники можуть створювати нову тему в рамках тематики форуму.

Можливість пошуку

Зазвичай форум має можливість пошуку по своїй базі повідомлень. Форум відрізняється від чату розділенням обговорюваних тим і можливістю спілкування не в реальному часі. Це розташовує до серйозніших обговорень, оскільки надає таким, що відповідає більше часу на обдумування відповіді. Форуми часто використовуються для різного роду консультацій, в роботі служб технічної підтримки.

Важливість форуму

В даний час веб-сервер-форуми майже повністю витіснили новинні групи на базі NNTP і є одним з найбільш популярних способів обговорення питань у Всесвітній павутині. На даний момент форуми співіснують нарівні з блогами. Ці дві форми спілкування в Інтернеті практично не поступаються один одному по популярності. Так, дійсно, визначити для себе що таке форум потрібно, щоб потім як мінімум не отримувати заміток і попереджень від модераторів і адміністраторів. Часто, хто незнає що таке форум, робить з нього нецікаву і непотрібну річ, тупу розмову.

Зовнішні посилання

Приклади форумів