Телеконференція

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
                          Телеконференція 
                            План
                   1. ЩО ТАКЕ ТЕЛЕКОНФЕРЕНЦІЯ? ЇЇ СКЛАДОВІ: Example.jpg

1.1.По-перше, це камери, які записують зображення і звук, і екрани, які його показують.

1.2.По-друге, це канали зв’язку, якими контент телеконференції передається.

1.3.По-третє, це програмне забезпечення: різні кодекси для зменшення відео і звуку, програми, відповідальні за передачу даних по мережі, центри управління конференцій.

                   2.ТЕЛЕКОНФЕРЕНЦІЇ СЬОГОДНІ

ВСТУП

На сьогоднішній день телеконференція – це не просто спосіб показати, що компанія йде в ногу з часом, не просто іміджевий елемент, достатньо ефективний і корисний інструмент.

Вже не один и не два роки телеконференції є досить популярним трендом в сучасному бізнесі. Суть цієї технології - можливість провести нараду, навчання або зустріч між людьми, які знаходяться на великій відстані, в атмосфері, максимально наближеній до живого спілкування, тобто з використанням обладнання для запису і трансляції відео і звуку в режимі реального часу.

З точки зору технологій у телеконференцій є кілька складових. 

ЇЇ СКЛАДОВІ

По-перше, це камери, які записують зображення і звук, і екрани, які його показують.

По-друге, це канали зв’язку, якими контент телеконференції передається. Вони можуть бути як ексклюзивними, так і на базі загальних каналів зв’язку.

І, по-третє, це програмне забезпечення: різні кодекси для зменшення відео і звуку, програми, відповідальні за передачу даних по мережі, центри управління конференцій.

РІШЕННЯ ПРОБЛЕМ

Різних рішень в цій області сьогодні на ринку є достатньно. Є супер-бюджетні варіанти з використанням безплатного програмного забезпечення и дешевих веб-камер, але вони навряд чи підійдуть для серйозних компаній з серйозними івентами, де важливий не тільки сам факт спілкування, але і його форма, якість зображення і звука, додаткові можливості.

Тут порядок цін зовсім інший,але й рівень реалізаційному відповідає.

ЯКІ ВАРІАНТИ ВИБОРУ УСТАНОВОК?

Розглянемо два конкуруючих продукти, які експертами признаються на даний момент одними з лідируючих.

Перший - це дуже відома технологія TelePresence від компанії Cisco. Вона багатьма вважається на сьогоднішній день ледве чи не найтоповішим рішенням на ринку телеконференцій. TelePresence Meeting можна назвати рішенням "під ключ", в рамках якого має значення не тільки технічне забезпечення безпосередньо технології (екрани, камери, канал зв’язку), але обладнання для поміщення (меблі, освітлення). Іншими словами, вибираючи TelePresence Meeting, компанія отримує не тільки програмне забезпечення і спеціальне обладнання для організації телеконференції, але ще й повністю оформлене певним чином приміщення.

Що стосується фінансової сторони, то установка TelePresence буде, за даними PC World, коштуватиме від 34 900 до 349 000 доларів, залежно від конфігурації. Другий продукт, розроблений компанією LifeSize має дещо іншу концепцію. Його головні відмінні риси - бюджетність рішень і гнучкість установки.

За словами виробників, рішення від LifeSize можуть встановлюватися, де завгодно, і працювати з абсолютно різним обладнанням. Тобто, тут мова йде не про створення приміщення для телеконференцій "під ключ", а лише про необхідної технічної організації за все, необхідного для проведення таких івентів, причому практично в будь-яких умовах. Вартість подібних рішень, відповідно, нижче - від 10 999 до 49 999 доларів.

На закінчення додамо, що і те, і те рішення на сьогоднішній день знаходять своїх покупців, так як пропонують абсолютно різні концепції проведення телеконференцій.


СПИСОК ДЖЕРЕЛ

Категорія: Телеконференція