Робота з текстовими фрагментами (урок-практикум)

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Головацька Іванна

Тема уроку: Робота з текстовими фрагментами

Практична робота № 10. Робота з текстовими фрагментами.

Мета уроку: Навчитись працювати із текстовими фрагментами, здійснювати пошук та заміну в документі.

Тип уроку: урок формування умінь та навичок.


Обладнання:Комп’ютери, програма Microsoft PowerPoint, текстовий процесор Microsoft Word.

Завдання уроку

Навчитись копіювати й переміщувати фрагменти тексту з використанням та без використання буфера обміну, в межах одного та між різними документами; навчитись використовувати засоби пошуку та заміни послідовностей символів, а також текстових фрагментів із заданим форматуванням; сформувати навики роботи з кількома документами.


Хід уроку

Організаційна частина

Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку. Перевірка знань учнів. Перевірка домашнього завдання: перевірка відповідей до кросворду та ребусів, перевірка правильності виконання інших завдань з розділу 24 робочого зошиту, що були задані як домашні.

Актуалізація опорних знань

Питання для повторення:

Як виділяти фрагменти тексту в документі Word? Для чого призначений буфер обміну? Як в операційній системі Windows XP за допомогою буфера обміну переміщувати чи копіювати об’єкти файлової системи? Що таке недруковані символи і як їх можна відобразити в документі Word?

Стимулювання навчальної діяльності

Учительська презентація.

Учитель просить учнів назвати об’єкти, які складають з блоків – це можуть бути будинки, моделі, зібрані з конструктора «Лего», персональний комп’ютер і т.д. Дуже часто так само створюють текстові документи – не з порожнього аркуша, а з частин інших документів. Наприклад, саме так відбувається робота над рефератом – текстові фрагменти збирають з різних джерел, узагальнюють, потім виконують форматування, надаючи документу єдиного оформлення. Звичайно, той текст, який уже є в електронному вигляді, не потрібно набирати повторно – його досить скопіювати або перенести у поточний документ. Так само виконують компонування в межах одного документа, коли необхідно змінити порядок текстових фрагментів. Наприклад, маючи список учнів класу, можна легко скласти графік чергувань, або розмістити прізвища у такому порядку, як учні сидять за партами. Об’єкти, з якими виконують такі дії, можуть бути різноманітними – символи, слова, речення, абзаци, сторінки, просто фрагменти тексту.

Пояснення нового матеріалу

1. Видалення, копіювання та переміщення фрагментів тексту . Методичні особливості : виділяти фрагменти тексту учні вже вміють, слід попросити пригадати способи переміщення документом та виділення різних його об’єктів. Вчитель демонструє форматування фрагментів тексту на прикладі заготованого тексту. 2.Дії над фрагментами тексту

Методичні особливості :Учні за допомогою вчителя називають основні дії, які можна робити з фрагментом тексту.

Необхідно також нагадати про функцію скасування операцій, що стане корисною за несподіваних результатів роботи функції заміни.

3. Автотекст Методичні особливості : Вчитель демонструє роботу з авто текстом, розповідає для чого він призначений. Sl 3.jpg

Учительська презентація. Робота з текстовими фрагментами (презентація)

4.Робота з кількома документами . Методичні особливості :Відкривши кілька документів, вчитель коментує команди меню Вікно, демонструючи різні способи відображення документів. Тоді як у меню Вікно відображені відкриті документи, у меню Файл можна знайти перелік нещодавно закритих документів.

Практична робота Sl 4.jpg Завдання для учнів завантаженні на кожному комп’ютері . Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя

Практична робота №10 «Робота з текстовими фрагментами»

Підбиття підсумків уроку

Оголошення оцінок за урок. Вияснення питань по темі, які можливо хтось не зрозумів.

Домашнє завдання

Підготувати відповіді на запитання з підручника.