Пошук і відновлення знищеної інформації

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

З чого почати?

Випадково видалили потрібний файл і очистили корзину? Не варто панікувати! В більшості випадків втрачені дані підлягають відновлення. Справа в тому, що більшість інформації яку ви видаляєте з комп`ютера не знищується повністю. Стираються лише всі посилання на нього у файловій системі. Відповідно доки нічого не записано поверх видаленої інформації, її можливо відновити. Для цього потрібно запустити відповідну програму, яка сканує список файлів не місцю розміщення, а безпосередньо у секторах жорстоко диску.


Особливості ОС Windows при випадковому видаленні файлів

В операційній системі Windows передбачено двохетапне видалення файлів - корзина. В неї поміщуються всі непотрібні файли, а по мірі заповнення корзини починається видалення найдавніших файлів. Якщо потрібних вам даних вже немає у корзині, їх можна відновити з резервної копії, або з попередньої версії. Попередні версії - це копії файлів і папок, які Windows автоматично зберігає, як частину контрольної точки відновлення.


Відновлення файлів з резервної копії.

Щоб відновити файл із резервної копії. переконайтесь, що носй або диск, на якому збережено резервну копію, доступний, а потім виконайте наведені нижче дії: 1) Відкрийте діалогове вікно "Резервне копіювання та відновлення". для цього натисніть "Пуск" і послідовно клацніть "Панель керування", "Система й обслуговування" та "Резервне копіювання та відновлення". 2) Натисніть кнопку "Відновити файл" та виконайте дії, зазначені в мвйстрі.


Відновлення втрачених файлів за допомогою програми Recuva

1368623631 recuva.jpg

Recuva - невелика безкоштовна утиліта для відновлення файлів випадково видалених, або втрачених в результаті програмного збою (або помилки

). З її допомогою можна просканувати вибраний користувачем носій інформації. Після сканування Recuva видає список видалених файлів. Кожен з цих файлів має власні параметри: ім`я, тип, шлях, ймовірнірність відновлення, а також стан. Спеціальна система фільтрів дозволяє визначити непотрібні файли, необхідні - позначаються прапорцями. Є така функція попереднього перегляду, яка дозволяє визначити, чи потрібні користувачеві дані файл. Серед додоткових опцій - існує можливість вибору режиму відображення знайденої інформації.


Загальні рекомендації щодо відновлення знищених файлів

Для того щоб переконатися у тому, що видалені файли у будь-якому разі можна буде відновити, не записуйте нової інформації на диск на якому був збережений файл до видалення. В іншому випадку частина видалених файлів може пошкодитись або взагалі безповоротно знищитись. Якщо ви скористалися всіма вищеподаними способами, проте так і не змогли знайти видалений файл, переконайтесь у тому, що не видалений жоден з раніше присутніх локальних дисків. Це можна зробити за допомогою панелі управління або встановивши програму Achronis. Якщо ви знайдете там нерозмічену область яка займає якесь місце, створіть на основі неї новий локальний диск, який після створення проскануйте програмою Recuva.

Джерела інформації