Побудова таблиць та діаграм

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Тема. Побудова таблиць і діаграм.

1Мета: освітня – навчитися використовувати основні засоби MS Word для побудови таблиць, виховна – виховувати активність та кмітливість, розвиваюча – розвивати інтуїцію та вміння здогадуватися навички усного мовлення та логічного мислення,.

Організаційний момент. (1 хв)

Оголошення теми й мети уроку, мотивація (2 хв)

Навіть красиво відформатований текст іноді не може подати інформацію у максимально зручному вигляді. Коли мова йде про аркуш класного журналу, табель, результати виборів, перелік цін і характеристик товарів, то найзручніше їх подати у формі таблиці. Сьогодні розглянемо основні параметри, які використовує текстовий процесор Word для побудови таблиць. 3. Перевірка домашнього завдання (метод сигнальних лінійок) (4 хв)

Твердження

  1. Форматування тексту змінє його зміст (-)

2. До форматування належить визначення типу документа 3. До форматування належить розмір шрифту 4. До форматування належить вирівнювання по лівому краю 5. До форматування належить правопис 6. До форматування належить виділення недрукованих символів 7. До форматування належить нумерований список 8. До форматування належить розмір споглядання листка 9. До форматування належить колір букв 10. До форматування належить назва шрифту. 4. Пояснення нового матеріалу. (10 хв) Анкетні чи статистичні дані, дані виробничого характеру тощо часто варто наводити у вигляді таблиць. Таблиці призначені для наочного подання інформації. Елементами таблиці є клітинки(комірки, чарунки), рядки, стовпці рамки і дані ,які є в клітинках. Є три способи створення таблиць за допомогою таких команд:

  • ВСТАВИТИ ТАБЛИЦЮ;
    • НАРИСУВАТИ ТАБЛИЦЮ;

ПЕРЕТВОРИТИ ТЕКСТ В ТАБЛИЦЮ. Розглянемо детальніше кожен спосіб.

1. Унаслідок виконання запропонованої команди, отримаємо діалогове вікно, де треба задати кількість рядків і стовпців майбутньої таблиці. Після натискання ОК таблиця розміститься там де був курсор. Якщо рамки таблиці мають вигляд крапок, то таблиця буде не розграфлена, тобто на папері рамки виводиться не будуть. Щоб їх відобразити, то в пункті меню ФОРМАТ→МЕЖІ І ЗАЛИВКА встановимо потрібний нам вигляд меж таблиці.

2. Після виконання другої команди, з’явиться панель інструментів ТАБЛИЦЯ І МЕЖІ. Курсор миші набуде вигляду олівця. На цій панелі вибирають тип ліній, її товщину колір тощо. Спочатку рисують зовнішній прямокутник, а потім – усі потрібні лінії. Клацнувши двічі в клітинці лівою кнопкою миші, можна вводити дані. Щоб продовжити рисування, треба клацнути на кнопці з зображенням олівця, а щоб витерти нарисоване – гумку.

3. Цей спосіб дуже простий: спочатку треба ввести дані. Між даними обов’язково треба набрати розділював – символ, якого немає в даних, наприклад, пропуск, кому, крапку чи інше. Введений текст виокремлюють і застосовують команду ПЕРЕТВОРИТИ ТЕКСТ У ТАБЛИЦЮ з пункту меню ТАБЛИЦЯ. Отримаємо діалогове вікно, в якому потрібно правильно зазначити, що за розділювач використовувався.

4. Формування вмінь і навичок (22 хв + 3 хв на фізкультпаузу) Оформіть розклад своїх уроків на тиждень – кожен день окремою табличкою, створюйте їх різними способами. Вкажіть номер уроку, назву та кабінет. Оформіть таблиці кольором фону, шрифту та межовими лініями. 5. Підсумки уроку і пояснення домашнього завдання. (3 хв) Рефлексія: чого я навчився на уроці? Домашнє завдання – закінчити побудову табличок. Вивчити основні методи оформлення ліній і заливки комірок.