Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MSExcel
Тема: Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MSExcel.
Пізнавальна мета уроку: закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі «Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми; вдосконалювати навички роботи на ПК.
Розвивальна мета уроку: розвивати навики роботи на комп'ютері, навики роботи з електронними таблицями.
Виховна мета уроку: виховувати старанність, активність при вивченні матеріалу, уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером.
Обладнання: ПК, таблиці, електронна презентація.
Тип уроку: нестандартний (урок-гра).
Хід уроку.
Зміст
I. Постановка теми і мети уроку.
ІІ. Організація уроку.
- Доброго дня, шановні учні та гості.
- Сьогодні ми проведемо наш урок у незвичному вигляді. Ви вже напевно помітили, що змінилося навіть розташування меблів в класі. В результаті посеред класу пришвартувалися два кораблі.
- Я пропоную вам сьогодні відправитися на пошуки великих скарбів. Але щоб відшукати більше золота ми розділимося.
- Уявіть себе моряками, командою судна. Вам необхідно зараз дати назву вашому судну, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати капітана. (про це учні були попереджені на перерві)
(Представлення команд)
- А поки, ви ще нічого не знайшли, якщо вам потрібно буде долати якісь перешкоди на вашому шляху платити вам буду я. Чим більше грошей заробить команда, тим краще.
IIІ. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.
-Щоб відшукати скарби, потрібно мати … карту. Її у мене немає, але… у мене є цікава інформація, яку я вам представлю, якщо ви справитесь із завданням. Вам необхідно швидко протягом не більше 3 секунд продовжити речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….
1) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
2) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)
3) Адреса клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)
4)Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
5) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
6) Клітинку виділену в даний момент називають… (поточною, активною)
7) В будь-яку клітинку ЕТ можна ввести … (числа, текст, формули)
8) Введення формули починається із знаку … (=)
ІV. Виконання завдань.
Конкурс між командами
- Молодці, перевірку ви пройшли, отже давайте перевіримо як ви вмієте будувати таблиці, та виконувати за ними обчислювальні операції. Обом команда я пропоную табличку, ви будуєте табличку в програмі Excel, форматуєте її та обчислюєте потрібні вам дані. Із результатів обчислення побудуйте можливі типи діаграм. Це завдання виконують по два учні з команди.
Конкурс майстер клас
- Обом командам я даю одинакові завдання, переможцем конкурсу буде та команда, яка швидше впорається із поставленими завданнями.
Завдання
1. Для запуску Microsoft Excel необхідно виконати такі дії…
2. Опишіть елементи вікна робочої книги в Ехсеl.
3. Запишіть способи виділення в Excel.
Комірка -
Рядок -
Стовпчик -
Кілька сусідніх рядків або стовпчиків -
Уся таблиця -
Прямокутний фрагмент-
Конкурс капітанів
-А капітанів я попрошу підійти до мене . Конкурс капітанів. Я по черзі задаватиму вам запитання, якщо капітан не знає відповіді, йому можуть допомогти члени команди.
• Як створюється діаграма?
• Для чого використовується діаграма?
• Скільки кроків містить майстер діаграм?
• Де перелічуються типи діаграм?
• Де задається легенда діаграми?
• Чи можна помістити діаграму на окремий лист?
• Як змінити розміри діаграми?
• Як змінити вид діаграми?
• Що таке електронна таблиця?
• Як створити таблицю?
• Як ввести інформацію в комірку?
• Як змінити інформацію в комірці?
• Як вставляти рядки та стовпці в таблицю?
• Які є функції в електронних таблицях?
• Що таке робоча книга таблиці?
• Як копіювати комірки таблиці?
• Як можна вирівняти текст в комірці?
• Як змінювати розміри комірок?
Перегляд презентації
- Капітани можуть приєднатися до своїх команд. Давайте переглянемо презентацію про електронні таблиці.
(після перегляду)
V. Підведення підсумків.
- Отже, скарб який ми шукали захований в нас – це знання які ми накопичували і підкріпили сьогоднішнім нашим уроком. Не важливо хто із команд переміг, перемогла – дружба. Бажаю усім успіху, а 10 класу на відмінно здати розділ «Електронні таблиці».