Оновлення драйверів

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Що таке драйвер?


Драйвер – це програма, що забезпечує взаємодію комп’ютера з устаткуванням або пристроями. Без драйверів устаткування, підключене до комп’ютера, наприклад відеоадаптер або принтер, не працюватиме належним чином. Для використання всіх пристроїв комп'ютера, необхідні спеціальні драйвери.


Зазвичай з операційними системами поставляються драйвера для ключових компонентів апаратного забезпечення, без яких система не зможе працювати. Для більш специфічних пристроїв (графічна плата, принтер...) можуть бути потрібні спеціальні драйвера, що зазвичай надаються виробником.

1.01.png


Оновлення драйвера устаткування, яке працює неправильно


Якщо на комп’ютері міститься пристрій, який працює неправильно, можливо, потрібен оновлений драйвер. Існує три способи оновлення драйвера.
 • За допомогою Windows Update. Можливо, потрібно буде настроїти Windows Update на автоматичне завантаження та інсталяцію рекомендованих оновлень.
 • Інсталяція програмного забезпечення від виробника пристрою. Наприклад, якщо пристрій постачався з диском, на ньому може міститися програмне забезпечення для інсталяції драйвера пристрою.
 • Самостійне завантаження та оновлення драйвера. Скористайтеся цим способом, щоб інсталювати драйвер, який завантажено з веб-сайту виробника. Застосуйте цей спосіб, якщо Windows Update не вдається знайти драйвер для пристрою та пристрій постачався без програмного забезпечення для інсталяції драйвера.

Оновлення драйверів за допомогою Windows Update


За допомогою Windows Update можна будь-коли перевірити наявність оновлених драйверів для обладнання, особливо в разі встановлення нового пристрою. Потім можна інсталювати оновлені драйвери. Для цього виконайте наведені нижче дії.
 1. Щоб відкрити службу Windows Update, натисніть кнопку Пуск1.1.jpg; у полі пошуку введіть Update, а далі виберіть зі списку результатів пункт Windows Update.‌
 2. В області ліворуч виберіть посилання Перевірити наявність оновлень.

  Якщо оновлення наявні, клацніть посилання, щоб отримати докладніші відомості про оновлення. У Windows Update зазначено тип оновлення: важливе, рекомендоване або необов’язкове. Оновлення кожного типу може містити драйвери. Щоб отримати додаткові відомості, див. Основні відомості про автоматичне оновлення Windows і Автоматичне отримання рекомендованих драйверів і оновлень для свого обладнання.

 3. На сторінці Виберіть оновлення, які потрібно інсталювати знайдіть оновлення для пристроїв, установіть прапорці поруч із драйверами, які потрібно інсталювати, і натисніть кнопку ОК.

  Оновлення драйверів можуть бути відсутні.

 4. На сторінці Windows Update клацніть Інсталювати оновлення1.3.jpg. Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження..

  Служба Windows Update повідомить, чи успішно інстальовано оновлення.


 5. Примітка.

  Деякі оновлення вимагають перезавантаження комп’ютера.


  Настроювання Windows на інсталяцію важливих і рекомендованих оновлень


  Щоб отримувати всі доступні оновлення драйверів для обладнання автоматично, настройте Windows на інсталяцію рекомендованих оновлень. Можна настроїти Windows на автоматичну інсталяцію лише важливих або важливих і рекомендованих оновлень. Необов’язкові оновлення не завантажуються та не інсталюються автоматично. Щоб отримувати всі доступні оновлення для пристроїв, періодично перевіряйте Windows Update на наявність необов’язкових оновлень. Щоб отримати додаткові відомості, див. Основні відомості про автоматичне оновлення Windows.
  1. Щоб відкрити службу Windows Update, натисніть кнопку Пуск1.1.jpg; у полі пошуку введіть Update, а далі виберіть зі списку результатів пункт Windows Update.
  2. На панелі ліворуч виберіть посилання Змінити настройки.
  3. У списку Важливі оновлення оберіть один із пунктів.
  4. 1.2.jpg

  5. У розділі Рекомендовані оновлення встановіть прапорець поруч із пунктом Отримувати рекомендовані оновлення так само, як і важливі оновлення й натисніть кнопку OK. 1.3.jpgЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.
   Можна також дозволити всім користувачам комп’ютера інсталювати оновлення. Для цього встановіть прапорець Дозволити інсталювати оновлення всім користувачам комп’ютера.

  Самостійне завантаження та оновлення драйвера


  Краще доручити Windows інсталювати драйвери для пристроїв автоматично. Але якщо Windows не вдається знайти драйвер для вашого пристрою, а до комплекту постачання пристрою драйвер не входить, перейдіть на веб-сайт Центру сумісності Windows 7, де можна знайти тисячі пристроїв, а також прямі посилання на сайти завантаження драйверів. Також можна спробувати відшукати потрібний драйвер на веб-сайті виробника пристрою. Зазвичай драйвери на таких сайтах знаходяться в розділі підтримки.


  Після знаходження оновленого драйвера дотримуйтесь інструкцій з інсталяції на веб-сайті. Більшість драйверів інсталюється самостійно: після завантаження потрібно просто двічі клацнути файл, і драйвер самостійно інсталюється на комп’ютер.
  Драйвери для деяких пристроїв потребують інсталяції користувачем. У разі завантаження драйверів, які не інсталюються самостійно, дотримуйтеся наведених нижче вказівок.
  Для виконання цих кроків потрібно ввійти до системи із правами адміністратора.

  1. Відкрийте диспетчер пристроїв, натиснувши кнопку Пуск1.1.jpg. вибравши Панель керування, Система та безпека і розділі Система клацнувши Диспетчер пристроїв.1.3.jpgЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.‌
  2. У списку категорій устаткування знайдіть пристрій, який слід оновити, і клацніть двічі його ім’я.
  3. Перейдіть на вкладку Драйвер, натисніть кнопку Оновити драйвер і дотримуйтесь інструкцій. 1.3.jpgЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.

  Чому треба оновлювати драйвер?


  Драйвера потрібно оновлювати - так як в новіших драйверах розробники найчастіше реалізовують новий функціонал, виправляють помилки в роботі драйвера, оптимізують старі функції. Іноді драйвера оновлювати і не потрібно - це буває коли нові драйвера вносять нові проблеми в роботу пристрою: буває і таке, але рідко.

  Корисні посилання

  Статті про підвищення продуктивності