Об’єми тіл обертання. Практична робота з інформатики «Створення презентації в програмі Power Point
Зміст
ТЕМА:
Об’єми тіл обертання. Практична робота з інформатики «Створення презентації в програмі Power Point»
МЕТА:
систематизувати та узагальнити знання з теми «Об’єми тіл обертання», підготовка до контрольної роботи;
поглибити та розширити вміння та навички роботи з комп’ютерними тестами і презентаціями;
розвивати логічне мислення, просторове уявлення, кругозір учнів.
ТИП УРОКУ:
урок – узагальнення.
ВИД УРОКУ:
бінарний.
ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ: індивідуальна робота, робота в малих групах, робота в парах.
ОЦІНЮВАННЯ: індивідуальне оцінювання комп’ютером, оцінка лідерами груп і викладачем, загальна оцінка за роботу в групах.
ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: комп’ютерна презентація основних етапів уроку виконана в програмі Power Point, , програма Power Point, індивідуальні картки оцінювання знань учнів, різнокольорові геометричні фігурки, залікові картки для кожної малої групи, завдання для малих груп, план складання презентації.
МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ: тестування, робота в малих групах, робота в парах.
ХІД УРОКУ.
І. Організаційний початок уроку ( 2 хв.).
Учні сідають за комп’ютери. На екрані демонструється слайд: «Предмет математики є на стільки серйозним, що корисно не втрачати випадку зробити його цікавішим»
Блез Паскаль
- Під таким девізом пройде наш урок. Я зроблю його для вас цікавим, а ви повинні бути уважними, серйозними і активно демонструвати свої знання. Оберіть собі фігурку, яка вам більш до вподоби:
ІІ. Постановка цілей та задач уроку ( 2 хв. ).
- Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо ваші знання з теми «Об’єми тіл обертань». Наш урок пройде за таким планом ( демонстрація слайдів):
1. Комп’ютерне тестування.
2. Робота в малих групах.
3. Робота парами за комп’ютерами.
4. Підведення підсумків роботи.
ІІІ. Тестування ( 4 хв. ).
На робочому столі комп’ютера відкрийте папку «Тест» і виконуйте роботу. Правильно відповівши на 6 запитань, ви отримуєте 4 бали.
ТЕСТ.
1) Якщо R і H – радіус і висота циліндру, то його об’єм дорівнює:
а) 1/3πR2H б) 1/3πRH2 в) πR2 H г) πRH2
2) Якщо радіус і висота конусу відповідно дорівнюють 2 см і 3/π см, то об’єм конусу дорівнює:
а) 2 см3 б) 3 см3 в) 4π см3 г) 4 см3
3) Якщо радіус кулі дорівнює 3 см, то його об’єм дорівнює:
а) 27π см3 б) 36π см3 в) 9π см3 г) 18π см3
4) Якщо площа основи конусу дорівнює 9, висота 1/3, то його об’єм дорівнює:
а) 1 б) π в) 3 г) 3π
5) Для того, щоб об’єм циліндру збільшити у 8 разів, не змінюючи його висоти,потрібно радіус збільшити у:
а) √2 разів б) 2 рази в) 2√2 разів г) 8разів
6) Для того, щоб об’єм конусу збільшити в 27 разів, не змінюючи його основи, потрібно висоту збільшити у:
а) 27 разів б) 9 разів в) 3√3 разів г) 3 рази
- Занесіть свої бали в індивідуальні залікові картки. А зараз зробимо вправи для очей: закрийте очі, сильно напружуючи м’язи очей на рахунок 1-4, тепер відкрийте, подивіться вдаль на рахунок 1-6. Повторюємо ще 2 рази.
Індивідуальна залікова картка
IV. Робота в малих групах ( 15 хв. ).
Зараз пересаджуємось, відповідно обраним фігуркам: трикутники – група «Конус», квадрат – група «Циліндр», коло – група «Куля». Також окремо будуть працювати три лідера, які фіксуватимуть відповіді груп, і будуть допомагати мені оцінювати відповіді кожного з вас окремо. На столах лежать залікові картки з трьома видами завдань: «Метеоритний дощ» (допиши те, що змило дощем); «Вірю – не вірю» (вибрати вірне ствердження); задача. Кожна група виконує своє завдання і віддає їх лідерам, а один учень з групи виступає з доповіддю з теоретичного матеріалу. Після кожного виступу лідери розповідають історичні дані про кожне тіло обертання, підготовлені заздалегідь. Не забувайте про ефективність роботи: спікер керує, секретар веде записи і слідкує за часом. Письмову частину виконуємо 7 хвилин.
Починаємо роботу.
Залікова картка групи «Конус»
Залікова картка групи «Циліндр»
Залікова картка групи «Куля»
Час вийшов, здавайте залікові картки лідерам. А зараз ми послухаємо теоретичні дані про кожне тіло обертання ( поняття про тіло обертання, на геометричних моделях показати складові тіла обертання, основні формули, які використовуються при рішенні задач). Лідери доповнюють відповіді історичними фактами…
Поки лідери підбивають підсумки вашої роботи в групах, я проведу з вами «Рекламну паузу», де ви зможете заробити для групи додатковий бал:
1) Чому дорівнює відношення об’ємів циліндру та кулі, вписаного в циліндр?
2) Визначте розміри відкритого басейну з квадратним дном і об’ємом 32 м3, щоб на обкладення стін і дна якого було витрачено найменше матеріалу.
3) В скільки разів потрібно збільшити радіус конусу, не змінюючи його висоти, щоб об’єм конусу збільшився у 27 разів?
Лідери підводять підсумки роботи в групах…
V. Створення презентації в програмі POWER POINT (20 хв.).
- на уроках інформатики ми з вами вивчали тему «Створення комп’ютерних презентацій». Згадайте теоретичний матеріал, закінчуючи почату мною фразу:
1. Комп’ютерна презентація використовується для…
2. Презентація – це…
3. Комп’ютерні презентації створюють в програмі …
4. Програма POWER POINT знаходиться в …
5. В слайд можна додавати …
6. Щоб зацікавити слухачів, використовують …
Вашим домашнім завданням було створити в конспектах презентацію з геометрії «Об’єми тіл обертання», працюючи при цьому в парах з одногрупниками. Зараз сідайте до комп’ютерів парами і згідно наступного плану виконуйте роботу ( демонстрація слайду, також роздрукований варіант у кожного на столі):
1) Створити презентацію з 3 – 4 слайдів в програмі POWER POINT ( тема презентація, кратка характеристика тіла обертання, формули).
2) Внести в слайд графічний об’єкт, додати анімацію, звукові ефекти.
3) Демонстрація презентації.
Час на роботу 10 – 12 хвилин ( лідери допомагають в процесі роботи).
Демонстрація презентацій…
А зараз зробимо вправи для очей: закрийте очі, сильно напружуючи м’язи очей на рахунок 1-4, тепер відкрийте, подивіться вдаль на рахунок 1-6. Повторюємо ще 2 рази.
За підготовку теоретичної частини презентації кожний з вас отримує додатковий бал з геометрії, а також оцінку за практичну роботу з інформатики.
Внесіть результати в індивідуальні залікові картки.
VI. Підведення підсумків уроку ( 2 хв.).
Кожний з вас отримав оцінки з геометрії і інформатики, здайте мені залікові картки. Лідери за роботу також отримали такі оцінки…
Актуальним був девіз нашого уроку? Цікаво було на уроці?
Наступний урок у вас контрольний і з геометрії і з інформатики. Я впевнена ви всі гарно підготуєтесь і отримаєте найкращі результати.
Дякую за урок. До побачення!