Нормалізація баз даних

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
(Перенаправлено з Нормалізація)
Перейти до: навігація, пошук

Нормалізація


Нормалізація – це процес, у результаті якого можна позбавитися дефектів проектування бази даних. У процесі нормалізації ми одержуємо ряд нормальних форм, використовуючи набір правил, що описують те, що слід і що не слід робити із структурою таблиць. Процес нормалізації складається з розбиття таблиць на менші, внаслідок чого формується краща структура.
Нормалізація бази даних — покроковий процес розбиття одного відношення відповідно до алгоритму нормалізації на декілька відношень на базі функціональних залежностей.
Нормалізація таблиць бази даних - перший крок на шляху проектування структури реляційної бази даних. Теорія реляційних баз даних була розроблена в кінці 70-х років 20 століття. Відповідно до неї, виділяються шість нормальних форм, п'ять з яких так і називаються: перша нормальна форма, друга нормальна форма, третя нормальна форма, четверта нормальна форма, п’ята нормальна форма, а також нормальна форма Бойса-Кодда, що лежить між третьою і четвертою. База даних вважається нормалізованою, якщо її таблиці представлені як мінімум в третій нормальній формі. Часто багато таблиць нормалізуються до четвертої нормальної форми. Очевидно що в нормалізованій базі даних зменшується ймовірність винекнення помилки, і вона займає менше місця на жорсткому диску

Мета нормалізації


Метою нормалізації є:

  • Зменшення об'єму для зберігання даних.
  • Підвищення ефективності роботи БД. Процедура нормалізації виконується поетапно.

В ідеалі при нормалізації треба домогтися, щоб будь-яке значення зберігалося в базі в одному примірнику, причому значення це не має бути отримано розрахунковим шляхом з інших даних, що зберігаються в базі. Напевно, немає сенсу детально розглядати приклади нормалізації таблиць. Такої інформації і в Інтернеті, і в книгах більш ніж достатньо. Нагадаю тільки, яким основним вимогам повинна задовольняти кожна з нормальних форм.

Джерела інформації


Нормалізація баз даних
Бази Даних


Корисні посилання


Основи нормалізації баз даних
Нормалізація баз даних