Мікроблог

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Twitter.jpg

Мікроблог

Мікроблог відрізняється від звичайного блогу тим, що дописи в ньому є набагато меншими — складаються з кількох слів чи речень, містять одне фото чи медіафайл. Мета ведення мікроблогу — інформувати своїх друзів чи колег про події, які відбуваються в житті користувача.

На відміну від звичайних блогів, служби мікроблогів, як правило, не передбачають можливості писати коментарі до дописів; натомість, користувач може «відповісти» на певний допис іншого користувача, написавши свій допис «у відповідь». Як правило, дописи «у відповідь» на своєму початку містять символ '@', після якого відразу пишеться ім'я користувачa (нік). Також дописи у мікроблогах, як правило, не редагуються; користувач може лише видалити свої попередні дописи.

Іншою відмінністю мікроблогу є те, що він не має категорій для дописів. Проте служби мікроблогів дозволяють публікувати дописи на певну тему, для цього перед словом-темою ставиться знак решітки. Мікроблог - це мережевий журнал, де ви можете публікувати короткі статті і обговорювати їх з іншими користувачами. Дізнатися про те, які можливості мікроблог дає користувачеві, ви можете зі статті Можливості мікроблогінгу.

Для того, щоб почати свій мікроблог, досить додати у нього запис. Опубліковані вами записи будуть складати стрічку вашого мікроблога. Перейти до свого мікроблог з головної сторінки ви можете, клікнувши пункт Мікроблоги в головному меню і вибравши в меню розділу пункт "Мій мікроблог", при натисканні на який і відкриється стрічка ваших записів.

Записи в мікроблозі мають три рівня видимості:

—Всім - запис відображається у стрічці "Всі Мікроблоги" і видно всім користувачам порталу. Цей рівень видимості можуть встановлювати тільки користувачі, які мають рейтинг не менше 10 балів або залишили 100 і більше коментарів .

—Друзям - запис відображається у стрічці "Мій мікроблог" і видно тільки автору і користувачам, яких він включив до списку друзів.

—Тільки мені - запис відображається у стрічці "Мій мікроблог" і видно тільки автору. Крім вас, мікроблог на порталі ведуть й інші користувачі. Усі записи користувачів представлені у вигляді стрічки у роздiлi "Мікроблоги". Ваші записи також будуть відображатися в цій стрічці.

Ви можете створити для себе окрему стрічку мікроблогів користувачів, чиї записи вам найбільш цікаві. Для цього потрібно додати цих користувачів у друзі, клацнувши лівою кнопкою миші по імені користувача і в розкрився меню вибравши пункт "Додати до друзів". Читати записи друзів ви можете у стрічці "Мікроблоги друзів".

Мікроблоги ведуть відомі політичні та громадські діячі. У коментарях до їх записів ви можете задавати питання та обговорювати цікавві вам теми.

Мікроблоггінг

Мікроблоггінг — вид блоггінгу, який дозволяє користувачам публікувати короткі текстові чи фото/відео матеріали. Дописи в мікроблозі можуть бути прочитані або усіма, або ж обмеженим колом людей, яким користувач дозволяє читати свій мікроблог. Дописи можуть додаватися як традиційним способом — через веб-сайт служби мікроблогів, або ж за допомогою SMS/MMS, електронною поштою чи через служби миттєвих повідомлень.

Мікроблоггінг також пов'язаний із соціальними мережами. Служби мікроблогів дозволяють користувачам «стежити» одне за одним, тому на головній сторінці користувача в режимі реального часу відображаються дописи від усіх, за ким він стежить. Нові дописи користувача відразу стають видимими тим, користувачам, які слідкують за ним.

Українська блогосфера

Блогосфера (від англ. blogosphere) — термін, побудований аналогічно терміну ноосфера. Блогосфера — позначає сукупність усіх блогів як спільність чи соціальну мережу. Існуючі сотні тисяч блогів зазвичай тісно пов'язані між собою, блогери читають і коментують один одного, посилаються один на одного, і таким чином створюють свою субкультуру.

Блогосфера є важливим середовищем вивчення суспільної думки, вона часто враховується в академічних і неакадемічних роботах, що досліджують сучасні глобальні соціальні тенденції. Першим Українським мікроблоггінгом став сайт twit.com.ua. Відмінністю даного сервісу від інших є можливість виділення улюблених повідомлень, інтеграція з фейсбуком та твіттером(твіттер), можливість створювати власні группи.

Найпопулярніша платформа серед українських блогерів — це LiveJournal. За даними компанії СУП, яка опікується сектором «кирилічних» країн на LiveJournal, кількість українських блогів становить біля 100 тисяч.

Окрім того, наявна певна кількість блогів на інших платформах, — англомовних та російських (Blogger.com, LiveInternet.ru, Diary.ru, Mail.ru); спільнота блогерів stand-alone та кілька спільнот на українських блогерських платформах (Bigmir.net, Meta.ua, Hiblogger.net). Серед українських інтернет-видань поширена практика створення блогів для своїх авторів та відомих людей, — свої блоги відкрили Українська правда, ЛігаБізнесІнформ, Кореспондент, Новинар. Окрема блогова платформа для своїх прихильників була створена політичною силою «Народна самооборона» Юрія Луценка.

У травні 2007 був започаткований проект Blogoreader - перший в українському інтернеті проект, котрий висвітлює українську блогосферу - головні події та новини останнього часу, знайомить з цікавими блогами, блоггерами, сайтами та сервісами.

Блогкемп 2007 у Києві

Блогкемп 2007 - це подія для блогерів з країн Східної Європи та Центральної Азії, яка пройшла у Києві 13-14 жовтня 2007 року. Окрім блогів, на конференції обговорили соціальні та нові медіа взагалі, громадянську журналістику та веб 2.0.

Теми для обговорення на конференціях:

1. Чи потрібен українській блогосфері „єдиний центр”: як створити ресурс, який стане „домашньою сторінкою” кожного українського блогера? (це про розвиток ідей, піднятих в „Монетизації блога” та підтриманих Блогорідером)

2. Реклама в блогах: де шукати і чим приваблювати рекламодавців?

3. Перспективи розвитку української блогосфери: куди йдемо?

4. Професійне VS особисте: якими можуть і повинні бути тематичні блоги?

5. Розвиток, просування та розкрутка: українські особливості. Чи реально створити відвідуваний український блог?

Джерела інформації