Мальовничі Микулинці

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Мальовничі Микулинці

Між Тернополем та Теребовлею заходиться смт Микулинці, яке ще з 1698 року відоме своїми пивоварними традиціями. Нині завод виробляє різні сорти пива, які з успіхом відвідують осінні виставки пиво-безалкогольних напоїв у Києві, і встигли завоювати прихильність багатьох шанувальників хмільного напою. Якщо Ви завітаєте до Микулинців у будній день – Вам з радістю влаштують невеличку екскурсію заводом.

Троїцький костел

Справжньою окрасою дев’ятсотрічного міста є Троїцький костел, збудований між 1761 та 1769 роками. Відомий і за межами України, він і сьогодні виглядає, наче щойно збудований, хоч існує майже чверть тисячоліття. Сюди часто приїжджають поляки, адже тут творилась їхня історія. Попід костелом заходиться старий польський цвинтар, до речі дуже гарний, і вартий уваги не тільки як пам’ятка історії, але і як пам’ятка архітектури.

Палац Потоцьких

Навпроти костелу стоїть палац польської графині Людвіги Потоцької (на її ж гроші збудовано і костел), збудований у 1760-х роках. Розповідають, що графиня часто прогулювалася від своїх палат до костелу через красивий сад. Зараз той сад виглядає дещо запущеним, а палац – лише зовні палац, а в середині – бальнеологічний оздоровчий центр (лікувальні властивості грязей цього регіону були відомі здавна). Раніше ж (при СРСР) в палаці розміщувалась звичайна початкова школа. Перед палацом можна відпочити, поклавши речі на лавку.

Mykulyntsi-1.jpg

Микулинецька фортеця

Її розбудову почали ще у XIV ст., а завершили лише у 1640-их роках. Але чому від замку, який так ретельно будували протягом трьох століть, нині лишились самі руїни, хоч товщина стін в деяких місцях сягає двох-трьох метрів? Відповідь проста – місцеві матеріали. Якщо камінь не піддався рокам, то в’яжуче, яке скріплює каміння, з роками втратило свою міцність; і сьогодні вибиратись на стіни замку стає небезпечно як для власного життя, так і для самої споруди. Центральний вхід зачинено, але є у замку невеличкі шпаринки, через які пройде, навіть, невеличка зграя слонів. Сьогодні ще збереглися не заваленими кілька „кам’яних мішків” та комірних приміщень, але будьте обережні: якщо замість зграї слонів сюди завітає зграя вандалів-туристів – замок може не витримати.

20203.jpg

Не поспішайте швидко оглянути все і втекти. Відчуйте в костьолі єднання із Всевишнім, пройдіться коридорами палацу, роздивіться околиці з фортеці, відвідайте польське кладовище, і Ви неодмінно відчуєте плин життя і настрої, які тут вирували ще 2-3 століття назад.

Дістатись можна наступним чином

Від Тернопільського автовокзалу до Микулинців їздить багато автобусів. Сівши на будь-який автобус в тому напрямку ви дістанетесь до Микулинців хвилин за 40-50, заплативши 4 грн. 75 коп.. Можна вийти одразу біля костьолу, або проїхати до центру селища, якщо потрібно закупити харчі та хмільний напій.

Фотоальбом

Фотоальбом