Лекція 1. Вступ до 1С: Підприємство.

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Версія 1С:Підприємство 8.2

Версія 1С:Підприємство 8.2 - це принципово нова архітектура платформи версії 8 з повністю зміненим інтерфейсом, нова архітектура розділяє функціональність між клієнтською частиною та сервером. Змінений механізм встановлення, запуску та поновлення платформи, конфігурації платформи. Завдяки механізму розвитку кластеру серверів тепер немає жодних обмежень на маштаб та швидкість роботи нової платформи. Основні зміни:

  • Робота в режимі тонкого клієнту та веб-клієнту. Он-лайн робота через інтернет, в тому числі через мобільний інтернет GPRS. Підтримка поганих ліній зв'язку.
  • Режим керованої програми. Користувач тепер має змогу самостійно налаштовувати свій інтерфейс без задіяння програміста чи адміністратора. Зокрема ще більш зручне керування звітами, їх налаштунками, фільтрами, формою тощо.

Архітектура системи 1С: Підприємство 8

Архітектура системи 1С: Підприємство 8 націлена на те, щоб значно прискорити та уніфікувати як саму розробку прикладних рішень, так і їх супровід. Підвищення рівня абстракції, чіткий поділ на платформу і прикладне рішення, побудова прикладного рішення на основі метаданих - все це дозволяє перейти від технічних і низькорівневих понять до більш змістовним і високорівневих, а значить наблизити їх до мови користувачів і фахівців у предметній області. Завдяки тому, що всі прикладні рішення будуються на основі певної моделі, вирішуються і традиційні завдання, пов'язані з продуктивністю, ергономікою, функціональністю і т.д.

Загальні відомості про систему

1С: Підприємство є універсальною системою автоматизації і організації діяльності підприємства.

Так як така діяльність може бути доволі різноманітною, система 1С:Підприємство може "пристосуватись" до властивостей конкретної області діяльності, в якій вона застосовується. Для позначення такої властивості використовується термін конфигурируемость, тобто можливість настройки системи на особливості конкретного підприємства і класу розв'язувальних задач.

Це здійснюється завдяки тому, що 1С:Підприємство - це не просто програма, яка існує в виді набору незмінних файлів, а сукупність різних програмних елементів, з якими працюють розробники і користувачі. Логічно всю систему можна поділити на дві великих частини, які тісно взаємодіють одна з одною: конфігурацію і платформу, яка керує роботою конфігурації.

Для того щоб краще зрозуміти взаємозв'язок цих частин системи, припустимо що вона це програвач компакт-дисків. Ви, мабуть, знаєте, що програвач служить для того, щоб слухати музику. "На вкус и цвет товащей нет", саме тому існує безліч різноманітних компакт-дисків, на яких записані музичні файли на будь-який смак.

Щоб прослухати якусь композицію, потрібно вставити компакт-диск в програвач, і він відтворить записану на диску музичну композицію. Більше того, сучасний програвач навіть вам дасть змогу записати власну вибірку композицій, тобто створити новий компакт-диск.

Сам по собі програвач непотрібна річ, точно так само, як компакт-диск не може принести нам ніякої користі ( хіба-що стати підставкою для кави), якщо в нас немає програвача.

Вертаючись до системи 1С:підприємство можна сказати, що платформа є своєрідним "програвачем", а конфігурація - "компакт-диском". Платформа забезпечує роботу конфігурації і дозволяє вносити в неї зміни або створювати власну конфігурацію.

Існує одна платформа (1С:Підприємство 8) і багато конфігурацій. Для функціювання якогось прикладного рішення завжди необхідна платформа і якась(одна) конфігурація.

Режими роботи системи

1С:Підприємство має два різні режима роботи: 1С:Підприємство і Конфігуратор.

Режим 1С:Підприємство являється основним і призначений для роботи користувачів системи. В цьому режимі користувачі вносять дані, обробляють їх і отримують кінцеві результати.

Режим Конфігуратор використовується розробниками і адміністраторами інформаційних баз. саме цей режим і має необхідні інструменти для модифікації існуючої або створення нової конфігурації.

Так як задача нашого курсу заключається в тому, щоб навчити вас створювати власні конфігурації і змінювати існуючі, подальші наші дії будуть зосереджені в основному роботі в режимі Конфігуратора. І лише іноді, щоб провірити результати нашої роботи, ми будемо запускати систему в режимі 1С:Підприємство.

Області застосування

Гнучкість платформи дозволяє застосовувати 1С: Підприємство 8.1 у найрізноманітніших областях:
- Автоматизація виробничих і торгових підприємств, бюджетних і фінансових організацій, підприємств сфери обслуговування і т.д.
- Підтримка оперативного управління підприємством;
- Автоматизація організаційної і господарської діяльності;
- Ведення бухгалтерського обліку з декількома планами рахунків і довільними вимірами обліку, регламентована звітність;
- Широкі можливості для управлінського обліку і побудови аналітичної звітності, підтримка багатовалютного обліку;
- Вирішення завдань планування, бюджетування і фінансового аналізу;
- Розрахунок зарплати і управління персоналом;
- Інші області застосування.
312fcc63db39.jpg

Презентація

Файл:Pr 1c vs.ppt