Лекція: Elgg, як засіб розробки тематичної соціальної мережі

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Загальні відомості

Elgg  - це вільне ( Open Source ) програмне забезпечення, платформа для побудови соціальних мереж будь-якого рівня та призначення - від невеликих інтранет-порталів компаній, освітніх установ до відкритих інтернет-спільнот (система керування вмістом , CMS) . Написана на PHP , з використанням JavaScript і Ajax -технології. Для зберігання інформації використовує в якості сховища базу даних MySQL .
ELGG включає в себе ядро і велике число плагінів (модів) розширень. На даний момент розроблено дуже багато модулів (плагінів) розширення.

Основні можливості які надає Elgg

Elgg поставляється з набором полів профілю, які можуть бути доповнені або змінені адміністратором сайту. Використовуючи потужну систему віджетів, або елементів, користувачі можуть вибрати з галереї наявні віджети для створення повного, різноманітного і індивідуального профілю. Профіль Elgg діє як широке поле для огляду сайту і зовнішніх джерел, подання користувачем інформації про себе, а також як зручний засіб спілкування.

Активність

У Elgg 1.5 вперше з'являється розвинена система обліку активності, яка дає можливість легко і швидко відслідковувати діяльність по всьому сайту, причому діяльність як Ваших друзів, так і Вашу власну. Панель активності може стати першою сторінкою для користувачів що ввійшли на сайт, або ж Ви можете надати користувачам можливість самим формувати першу сторінку за допомогою віджетів (або елементів). На цій сторінці користувачі зможуть бачити нових членів соціальної мережі, а також писати повідомлення в мікроблог. Приватні повідомлення
Ви можете відправляти приватні (особисті) повідомлення своїм друзям.

Повідомлення

Ви можете відслідковувати, чим займаються Ваші друзі шляхом одержання повідомлень. Вибирайте відображення тієї активності, в курсі якої Ви б хотіли бути. Цей механізм реалізується за допомогою електронної розсилки, вхідних повідомлень, а також іншими методами, які можуть бути додані за допомогою плагінів. SMS-повідомлення надані Curverider.

Стіна

Ви можете писати загальнодоступні повідомлення в профілі користувача на стіні (messageboard).

Мікроблог

Мікроблоги дозволяють перетворити Ваш сайт в персональний Twitter. Користувачі можуть писати повідомлення в мікроблог через сайт або за допомогою SMS . Ви можете відправляти повідомлення зі свого мікроблогу на Twitter, і навпаки - Elgg підтримує тісну інтеграцію з сервісом Twitter . Так Ваші друзі і колеги будуть у курсі всього, що відбувається у Вас.

Групи

Користувачі можуть створювати групи навколо тем що їх цікавлять та брати участь у спільній групової дискусії, обмінюватися файлами і вивчати сторінки груп. Ви можете створювати відкриті групи для всіх користувачів і приватні групи з обмеженим членством.

Блоги

У Elgg 1.5 з'явилися нові інструменти для блогерів з наступними корисними функціями:
• автозбереження;
• категорії;
• перемикач листування;
• попередній перегляд;
• можливість вставляти зображення, музику, відео та інші медіа;

Соціальні закладки

Elgg надає користувачам простий інструмент соціальних закладок. За допомогою кнопки, яку користувач може розмістити на панелі інструментів браузера, легко додавати в закладки та обмінюватися ресурсами усього інтернету.

Фото-галерея

Підключення модуля зручної фото-галереї TidyPics розширить функціонал вашої соціальної мережі.
Документи, сторінки (з можливістю спільної роботи)
Плагін Pages дозволяє зберігати ієрархічно-організовані сторінки з текстом, а також встановлювати, хто може читати і писати їх. Це означає, що Ви можете спільно з друзями та колегами створювати документи, брати участь у процесі написання, або просто писати сторінку, бачити яку можете тільки Ви, і показати її світу лише коли вона буде готова.

Зовнішні сторінки

Зовнішні сторінки - це простий спосіб для адміністраторів сайту заповнити обов'язкові сторінки «Про сайт», «Правила» та «Конфіденційність». При використанні з плагіном Custom Index можна легко додавати інформацію на головну сторінку з легкокерованого редактора WYSIWYG .

Вставка медіа

Нова можливість додавати медіа дозволяє користувачам включати їх фотографії, аудіозаписи, відео і інше в блоги, сторінки, коментарі, теми форуму і в поля профілю. Зручне спливаюче вікно дозволяє користувачам завантажувати нові файли і отримувати доступ до вже завантаженим медіа не в останній момент, а відразу при написанні тексту.

Файли

Elgg оснащена повноцінним файлосховищем, яке підтримує широкий спектр форматів файлів, включаючи фотографії, документи Word, аудіозаписи, відео, PDF і інші. Ви можете швидко перемикатися між списками файлів і галереями, щоб швидше знайти те, що Вам потрібно. Користувачі можуть демонструвати свої останні файли в їх профілі і, - використовуючи вставку медіа, - додавати будь-який файл в тексти.

Панель інформації

Elgg поставляється з гнучкою користувача Панеллю інформації (dashboard), яка може бути замінена на Панель активності. Панель інформації діє як вікно у Ваш сайт, відображаючи обрану інформацію про активність і зовнішніх джерел.

Категорії

Адміністратор сайту може встановити на сайті загальносистемні категорії. Коли користувачі завантажують файли, створюють блог або нові сторінки, вони можуть розподіляти цю інформацію за заданими категоріями. Це найкращий спосіб створити структуру сайту.

Доступ

Elgg завжди надавала потужний контроль доступу для користувачів. У Elgg 1.5 з'явилися два нововведення. Тепер користувачі можуть обмежувати доступ до їхньої інформації. Крім того, встановлення доступу по-замовчуванню тепер підконтрольні адміністратора сайту. FAQ  - це різні модулі питань-відповідей, голосування Tinymce Для зручності форматування повідомлень, блогів і документів доступний адаптований модуть Tinymce OpenID Ви можете налаштувати OpenID для швидкої авторизації на сайті користувачів сайтів підтримують OpenID-технологію

Інтеграція з MediaWiki

Кожен сайт, побудований на Elgg, може використовувати RSS , Open Social , OpenID , FOAF , розширюваний RESTful API , PHP або XML , різні теми та шаблони, а також багате кількість створюваних додатків, плагінів і розширень.
Новий Elgg 1.7.4 в основному містив виправленні помилки, хоча у ньому з'явилися дві помітні функції:
У Twitter Services (сервіси для роботи з Twitter) було оновлено використання  Oauth, що призвело до спрощення та розширення підтримки плагінів, що забезпечують роботу з третіми сторонами. Для користувачів це означає втановлення тісного звязку із Twitter. Для розробників, це означає, що ви можете легко інтегрувати Twitter у вашому плагінів.
У Elgg 1.7.4 додано новий розділ адміністрування для управління неперевірених користувачів. Дуже поширена проблема для нових користувачів сайтів, які побудовані на  Elgg, підтвердження свого е-mail, що вказувався при реєстрації. Щоб допомогти з цим був створений  розділ адміністрування, так адміністратори можуть вручну перевіряти існування електронних скриньок користувачів. До внесених виправень в Elgg 1.7.4 відносять:
Фіксування WSOD  при перегляді недійсними сторінці профілю.
Перевірка на невідповідність паролів, вказаних при реєстрації, це дозволило  уникнути створення користувача, який ніколи не може увійти у систему, але буде витрачати ім'я користувача(Email).
Виправлення відображення віджета файлів у групах. Тепер віджет показується тілки, коли файли включені для групи. Виправлення робота із закладками. Стало неможливим додавати закладки без назви, а вже існуючі такі закладки можуть бути видалені. На платформі Elgg побудовано не один соціальний проект, зокрема використовуючи її було побудовано соціальну мережу Фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка “Ми з фізмату”(http://group.fizmat.tnpu.edu.ua), соціальні мережі спільноти Elgg(http://elgg.spb.ru, http://community.elgg.org).