Комп'ютерна графіка. Системи опрацювання графічної інформації

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Мета: Означення комп’ютерної графіки, її види. Програми опрацювання комп’ютерної графіки. Формати графічних файлів. Adobe Photoshop: інтерфейс, завантаження файлу, групи інструментів.

Прилади і матеріали: Файли з прикладом растрової і векторної графіки (hatecomp.jpg, hatecomp.wmf).

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Організаційна частина

Привітання. Перевірка присутності.

Повідомлення теми уроку

Поняття комп’ютерної графіки.

Зображення, створені і опрацьовані за допомогою цифрової техніки складають комп’ютерну графіку.

Сприйняття та осмислення нового матеріалу

Види комп’ютерної графіки.

Растрова

Створюється за допомогою цифрової техніки (сканери, фотоапарати, відеокамери тощо). Елементарною складовою зображення є точка (піксел). При збільшенні масштабу якість зображення погіршується.

Приклад: <math></math>відкрити в середовищі Word графічний файл hatecomp.jpg. Збільшити його розмір до 500% (контекстне меню/Формат рисунка…/Размер/Масштаб). Питання: Який ми бачимо результат?

Векторна

Створюється вручну за допомогою спеціального програмного забезпечення на комп’ютері. Елементарна складова зображення – лінія. Зміна масштабу не впливає на якість зображення (у лінії змінюється тільки її довжина).

Приклад: відкрити в середовищі Word графічний файл hatecomp.wmf. Збільшити його розмір до 500% (контекстне меню/Формат рисунка…/Размер/Масштаб). Питання: Що спостерігаємо?

Фрактальна.

Використовується, як правило, з розважальною метою. Буває динамічна і статична. У файлах зберігаються формули, які при опрацюванні файла програмою обчислюються, а результати обчислень відображаються у вигляді кольорових ефектів. Приклад: відкрити в середовищі музичного редактора Winamp звуковий файл і відобразити візуалізацію.

Графіка.jpg

Формати файлів.

- Векторна графіка.

.wmf Графічний редактор: Adobe Illustrator.

- Растрова графіка

.bmp – зображення зберігається без стиснення у природному стані. Файли великого розміру, але можуть забезпечити найкращу якість.

.jpg – зберігають стиснені зображення з великою кількість кольорових переходів (фотокартки).

.gif – для стиснення зображень з невеликою кількістю кольорів (255 кольорів). Дозволяють зберігати зображення з прозорим фоном та декілька зображень (кадрів) в одному файлі. Останнє дає можливість за допомогою gif-файлів організовувати покадрову анімацію (веб-анімацію).

.tif, .psd – підтримують прозорий фон та багатошарові зображення. Граф.jpg

Зображення формату TIFF (.tif)


Системи опрацювання комп’ютерної графіки

-Засоби створення та редагування зображень (графічні редактори) – дозволяють створювати зображення безпосередньо за допомогою комп’ютера.

-Засоби обробки зображень – призначені для обробки зображень, утворених цифровою технікою (сканери, фотоапарати тощо).

-Засоби каталогізації графічних файлів – дають можливість централізувати графічні файли, що зберігаються на вінчестері в різних папках та забезпечують зручний їх пошук і перегляд. Adobe Photoshop

Г.jpg

Призначення

Інтерфейс програми

Панель інструментів

Створення документа

- Файл/Новый (1)

- Масштаб (2) – можна користуватися роликом миші, або використовувати панель «Навигатор».

- Шари (Слой/Новый/Слой…). (3)

Графік.jpg


Шар, який у списку знаходиться першим, перекриває шар, що у списку стоїть наступними. Видимість шару на зображенні можна контролювати прапорцем із зображенням ока. КурсивІнструмент «Форма»

Панель параметрів форми

Раф.jpg


Інші інструменти -Кисть. -Заливка. -Ластик (Ластик/Ластик фона). -екст. Для тексту автоматично створюється окремий шар. У панелі параметрів тексту можна міняти його форматування і відображення.

Узагальнення і систематизація знань

Усно:

Поняття комп’ютерної графіки.

Види комп’ютерної графіки.

Особливості кожного з видів.

Класи систем опрацювання графічних зображень.

Підсумок уроку