Дiлова графiка. Побудова дiаграм i графiкiв при роботi з ЕТ
Мета уроку:
Навчальна. Ознайомити учнів із методикою побудови та використання ділової графіки в ЕТ. Навчити правильно вказувати всі параметри при побудові діаграм та графіків, використовувати графіку для аналізу даних у ЕТ.
Розвиваюча.Розвивати уміння та навички обробки даних в ЕТ. Логічне мислення, пам’ять, аналітичні здібності.
Виховна. Проводити професійну орієнтацію. Виховувати почуття такту та міри.
Обладнання: Комп’ютери класу. Програма для роботи з ЕТ. Готові демонстраційні ЕТ. Картки з завданнями для перевірки Д.З.
Хід уроку
Зміст
. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
. Перевірка домашнього завдання.
5 учнів працюють над створенням вказаних у картках ЕТ.(таблиці використовуються надалі при побудові діаграм) В цей час інші учні відповідають на запитання учителя.
. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, чому кажуть “краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути”?
2. Як, по вашому, чи потрібно табличну інформацію візуалізувати? Чому?
3. Які види діаграм та графіків ви бачили вже по телевізору чи в літературі?
4. Де можна застосувати ділову графіку в людській діяльності?
. Вивчення нового матеріалу.
1. Перегляд демонстраційних ЕТ та їх аналіз.
2. Робота по побудові діаграми:
Чітко визначитися, що буде відображати діаграма.
Вибрати в панелі інструментів кнопку “Мастер диаграм”.
Вибрати вид діаграми.
Вибрати діапазон даних та пояснень до них для побудови діаграми.
Набрати всі необхідні пояснення до діаграми та осей координат.
Вибрати місце розташування діаграми.
3. Зміна виду готової діаграми.
4. Зміна параметрів готової діаграми (шрифти, кольори та ін.).
5. Демонстрація поведінки діаграми при зміні даних ЕТ.
. Практична робота на ПК.
1. Учні працюють над створенням діаграм по різним даним готової ЕТ
Аналіз даних за допомогою графіки
Завдання 1
Відобразити графічно зміну температури повітря протягом 3-х тижнів, використовуючи таблицю подану нижче.
Коливання температури повітря протягом трьох тижнів
. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основного вивченого матеріалу на уроці.
. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
Домашнє завдання: І.Т. Зарецька, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов “Інформатика” (частина 2) Ст. 48-58 прочитати. Конспект вивчити.