Довідка:Створення та редагування статті

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Створення та Редагування нової статті Більш детально див. на ці сторінці

Слід пам’ятати, що неможливо спочатку створити сторінку, а потім приєднати до тексту. Будь-яке нове означення спочатку вводиться, а вже потім роз’яснюється. Перш ніж започаткувати нову статтю, слід переконатися, що немає аналогічної статті з подібною назвою. Для цього необхідно у поле Пошук, яке розміщено зліва робочого вікна, ввести ключові слова вибраної теми (рис. 1).

Рис. 1. Пошук статті "Мої захоплення"


Натиснути кнопку Пошук, яка розміщується нижче (рис. 1). Якщо статті з таким іменем не існує, результат пошуку видасть посилання червоного кольору (рис. 2).

Рис. 2. Результат пошуку

Якщо користувач впевнений, що статті з аналогічною темою немає, все одно перевіряє суміжні розділи Вікі. Для цього потрібно зайти спочатку на головну статтю або спробувати ввести альтернативні назви для даної статті. Приклад: «Річки України» — «Річки – Дніпро, Горинь, Дністер»

Посилання на біографічні статті можуть бути не лише в розділі Персоналії, але на них можна вийти й у рубриці Історія з розділу Біографії суспільних і політичних діячів, Знамениті українці, а також у рубриці Література з розділу Письменники, у рубриці Філософія з розділу Філософи тощо. Зазвичай усі статті категоризовуються, у тому числі за іменами (як біографічні, так і географічні), тож перевірити наявність статті можна також, заглянувши у Категорія: Геопункти Си для Синьовидного, наприклад. Оскільки некатегоризованих статей узагалі досить мало, і кількість статей, що категоризовуються зазначеним чином, зростає, ростуть і шанси віднайти / не віднайти статтю.

Якщо подібна стаття існує англійською мовою, слід поставити в ній посилання на створену статтю. Це буде гарантувати унікальність нової статті (у припущенні унікальності статті англійською мовою).

Якщо на статтю є посилання, але самої статті поки не існує, то посилання позначається червоним кольором або знаком питання в залежності від налаштувань користувача. Якщо таке червоне посилання вже існує в якій-небудь статті, то при переході по ній браузер відразу ж переходить на сторінку редагування статті.

Для того щоб створити нову статтю на яку ще немає посилання, просто вводять її назву в адресному рядку браузера.

Майже обов’язковим елементом статті є перелік категорій, до яких вона відноситься. А також обов’язковим елементом статті є посилання на інші національні вікіпедії.

Щоб додати сторінку із будь-якого простору імен у категорію слід дописати тег категорії, наприклад:

Категорія:Назва категорії

Буде створено посилання на відповідну сторінку категорії із простору імен «Категорії». Перед додаванням тегу категорії бажано виконати елементарний пошук сторінки Категорія: Назва категорії. При створенні нових категорій та підкатегорій бажано звертати увагу на іншомовні вікі, а також додавати інтервікі. При виникненні труднощів, запитань, відсутності необхідних категорій, звертаються за допомогою на сторінках: Вікіпедія: Обговорення категорій або: Вікіпедія: Кнайпа (допомога).

Як правило, категорія містить частину яку можна редагувати, що зазвичай містить тег категорії вищого рівня. Якщо редагована частина відсутня, посилання на категорію буде оброблятися системою як звичайне посилання на не існуючу сторінку, та при переході за посиланням користувач потрапить відразу на сторінку редагування.

Сторінка може бути віднесена до більш, ніж однієї категорії додаванням кількох тегів категорій. Посилання на категорії, до яких відноситься сторінка з’являються у спеціально відведеній області екрану, місце розташування якої залежить від установок користувача. Теги категорій можуть бути розміщені у довільному місці тексту статті, як правило, їх додають у кінець статті перед інтервікі, щоб уникнути небажаного побічного впливу на розміщення тексту. Посилання на категорії з’являються у порядку їх слідування в тексті.

Додавання тегу категорії на сторінці опису категорії відносить категорію, що її сторінку користувач редагує до категорії, що вказана в тегу. Наприклад, користувач може редагувати Категорія: Інформаційні процеси та додати тег Категорія: Процеси. Категорія «Інформаційні процеси» стане підкатегорією категорії «Процеси».

Якщо користувач хоче встановити посилання на категорію не відносячи сторінку до цієї категорії, він використовує наступний синтаксис тегу: Категорія:Щось (де Щось є назвою категорії. Слід звернути увагу на додаткову: перед «Категорія». Якщо шаблон містить тег категорії, це не тільки розміщує цей шаблон у категорію, але також усі сторінки що використовують цей шаблон. Наприклад Шаблон: user ru належить до Категорія: user ru, разом із сторінками користувачів де вказано цей шаблон. Сторінка що містить шаблон відображатиме коректний список категорій, як ті що вказані на самій сторінці, так і ті що вказано у шаблоні. Але, додавання чи видалення тегу категорії в шаблоні не додасть та не вилучить сторінки що його використовують до категорії вказаної у шаблоні поки не станеться якесь редагування самої сторінки.

Іншими словами:

  • Списки сторінок у категоріях що вказуються на самих сторінках є завжди коректні.
  • Списки сторінок у категоріях що вказані у шаблонах можуть бути неповними, та залежать від того чи редагувалися сторінки що використовують шаблон після додавання/видалення тегу категорії у шаблоні.

Додавання тегу шаблону є очевидно редагуванням, тому проблема постає лишень у випадках коли шаблон редагували після того як він був доданий на сторінку. Можливим рішенням є нульове редагування для усіх сторінок що використовують шаблон.

Назва категорії може залежати від шаблону чи параметру, так само як посилання.