Довідка:Перейменування сторінки

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Як "переїжджати" статтю? (Наприклад, коли назва статті була вибрана невдало, і її змінено, лінки на неї теж змінено (скільки знайдено) і тепер залишилася стаття, на яку ніщо не веде, крім лінку в алфавітному списку статей.)

Отже ситуація: створено статтю "Нова стаття" і вже є багато посилань на неї. В один прекрасний день стало зрозуміло, що статтю бажано перейменувати. Що робити?

Відкрити статтю "Нова стаття" і за допомогою функції "Перемістити її" перемістити зміст даної статті в статтю з новою назвою. При переміщенні буде створена нова стаття з вказаним іменем (наприклад "Нова стаття (версія 2)"). При цьому стара стаття стане перенаправленням на нову (її першим рядком буде ''"#REDIRECT [[Нова стаття (версія 2)]]"''). Це значить, що при використанні посилань на статтю "Нова стаття" користувач буде автоматично перенаправлений на статтю вказану в посиланні після команди #REDIRECT (в нашому випадку "Нова стаття (версія 2)")

Що до проблеми з різночитаннями, то вона також може бути розв'язана за допомогою механізму перенаправлень.

Приклад: Існує стаття "Павло Тутковський". Дуже хотілось би, щоб при пошуку "Павло Аполлонович Тутковський", "П.А.Тутковський", тощо, знаходилась стаття "Павло Тутковський". Використовуючи механізм перенаправлень цю проблему можна легко розв'язати. Створюються статті-перенаправлення з назвами "Павло Аполлонович Тутковський", "П.А.Тутковський", "Тутковський П.А.". Зміст всіх цих сторінок буде однаковий: "#REDIRECT Павло Тутковський". Тепер посилання Павло Аполлонович Тутковський, П. А. Тутковський та Тутковський П. А. будуть приводити на статтю "Павло Тутковський".