Довідка:Додавання відеороликів до статті

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Вставка файла в статю

Проста вставка

Аудіо- і відеофайли вставляются так само, як і зображення. Наприклад, такий код

[[Файл:Brahms-waltz12.ogg]]

дасть наступний результат результат: Файл:Brahms-waltz12.ogg

Вставка без іконки

Якщо ви хочете забрати іконку з силкою на інформацію про файл, можна добавити ключ noicon:

[[Файл:Brahms-waltz12.ogg|noicon]]

дасть Файл:Brahms-waltz12.ogg При цьому потрібно враховувати, що вставка файла без вказання інформації про нього, скорше всього буде нарушенням авторських прав. Тому передбачається, що якщо ви заберете автоматично додаємо іконку, ви самі вставите посилання на інформацію про фото в більш вдалого для вашого випадку форматі.

Положення на сторінці

На медіафайли діють ті ж параметри для вирівнювання, що й на зображення

[[Файл:Brahms-waltz12.ogg|left]]
[[Файл:Brahms-waltz12.ogg|center]]
[[Файл:Brahms-waltz12.ogg|right]]

вирівняє блок файлу по лівому краю, по центру і по правому краю: Файл:Brahms-waltz12.ogg

Файл:Brahms-waltz12.ogg

Файл:Brahms-waltz12.ogg

Зауважте, що при вирівнюванні по центру також центрується і іконка з посилаючись на інформацію про файл.

Разміри

Розмір кнопки програвання і ширини відео за замовчуванням збігаються з розміром мініатюри зображення, але можна задати довільну ширину:

[[Файл:Brahms-waltz12.ogg|100px]]

дасть Файл:Brahms-waltz12.ogg


Формати

У проектах Вікімедія для аудіофайлів використовується формат Ogg Vorbis-, а для відеофайлів - формат Ogg Theora-. Ці формат найбільш переважні, так як вони, на противагу іншим популярним форматам, таким якMP3 або AVI , вільні від патентів. У залежності від операційної системи для відтворення даних форматів знадобляться певні програмне забезпечення ікодек і.

Macintosh

Для того, щоб програвати аудіофайли у форматі Ogg Vorbis і відеофайли у форматі Ogg Theora-під операційною системою Macintosh, вам всього лише потрібно завантажити з Інтернету і встановити одну з наведених нижче програм (плеєрів).

MPlayer OS X

Зайдіть на цю сторінку і натисніть на Download Now. Розпакуйте завантажений Zip-архів у будь-яку використовувану вами папку.

VLC

Зайдіть на цю сторінку виберіть версію, яка підходить вашій процесору (PowerPC або Intel). Натисніть (подвійне клацання) на завантаженому CD-Image і скопіювати файли на комп'ютер. Тепер ви можете програвати аудіо-і відеофайли.

Windows

Вам знадобиться програмне забезпечення для відтворення. За замовчуванням ним є Windows-медіапрогравач. Також вам оптимально підійдуть і інші програми для відтворення, наприклад, вільний VLC-медіапрогравач.

Тепер необхідно завантажити з Інтернету кодек для програвача медіафайлів. Зайдіть на сторінку http://www.xiph.org/dshow/, потім ліворуч на посилання Download Now. Відкрийте завантажений файл і дотримуйтеся викладеним інструкцій з установки.

UNIX-like (Linux, BSD и т. д.)

Вам знадобиться програмне забезпечення для відтворення. Якщо у вас воно не встановлено, ви можете вибрати одну з наведених нижче програм: Totem, amaroK, MPlayer, Xine, VLC media player. Також можна вибрати інші відомі програми подібного роду на свій розсуд.

Тепер необхідно завантажити з Інтернету Ogg Theora--кодек для відтворення відеофайлів. Так як до більшості існуючих дистрибутивів і програвачів Ogg Vorbis--кодек вже інтегрований, необхідність у його скачуванні відпадає.

Якщо для відтворення медіафайлів використовуються такі програмиMPlayer,XineабоVLC, необхідність у додаткових розширеннях (кодеках) для відтворення даних медіафайлів також відпадає.

Можливо, всі необхідні компоненти вже встановлені в ОС за замовчуванням.

Якщо з яких-небудь причин операційна система не підтримує даний формат медіафайлів, Ogg Theora--кодек можна завантажити тут. Скачайте відповідний файл і встановіть його за допомогою пакетного менеджера.