Дефрагментація дисків

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Що таке дефрагментація диска?


Дефрагментація диска – це процес об’єднання фрагментованих даних у томі (наприклад, на жорсткому диску або пристрої збереження даних) для підвищення продуктивності роботи комп’ютера.


Фрагментація в томі відбувається під час кожного збереження, змінення або видалення файлів. Часто місце збереження внесених змін у томі інше, ніж оригінального файлу. Це не змінює розміщення файлу в середовищі Windows, а лише розміщення частин інформації, з яких складається файл, на фізичному томі. Через деякий час файл і власне сам том стають фрагментованими, що призводить до зниження продуктивності роботи комп’ютера, оскільки для відкривання файлу потрібно шукати його фрагменти в багатьох місцях.

Програма дефрагментації диска впорядковує дані в томі й об’єднує фрагментовані дані, що підвищує продуктивність роботи комп’ютера. У більшості випадків, програми дефрагментації диска дозволяють налаштувати автоматичне запускається за встановленим вами розкладом (тому можна не турбуватися про її вчасний запуск), звичайно що можна змінити цей розклад або запускати програму вручну.

Важливо

Перед виконанням дифрагментації жорсткого диска необхідно виконати перевірку дисків на наявність помилок.


Корисні посилання


Можливі проблеми пов'язані з дефрагментацією


Статті про підвищення продуктивності