Движок

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Вар.jpeg

Движок (жаргонізм від англ. engine — мотор, двигун) — виділена частина програмного коду, яка призначена реалізації конкретного прикладного завдання — програма, частина програми, комплекс програм або бібліотека, залежно від завдання і реалізації. Як правило прикладна частина виділяється з програми для використання в декількох проектах і роздільній розробці тестування. Використання готового движка при розробці програми, сайтів або іншого продукту скорочує час розробки, дозволяє приділити більше часу розробці інших підсистем, наприклад призначеному для користувача інтерфейсу (або інформаційній наповненості сайту.

Типи движків:

  • Пошуковий движок (search engine) — основа пошукових систем. Різні пошукові системи можуть працювати на одному движку. Наприклад, пошукова система Mail.ru деякий час назад використовувала пошуковий движок Яндекс.
  • Движок сайту — система управління вмістом сайту.
  • Вікі-движок — програма, службовка для перетворення вікі-розмітки в легку для читання виставу, найчастіше у формат HTML.
  • форуму — комплекс програм, що забезпечує роботу форуму.
  • Графічний движок — система відображення прикладного оточення (наприклад віконний інтерфейс)
  • Фізичний движок — система, що відповідає за симуляцію фізики реального тіла.
  • Ігровий движок — комплекс підтримки ігрової ситуації, що включає об'єктну підтримку ігрової ситуації, процедури ігрової стратегії комп'ютерних персонажів її візуальний і звуковий супровід і тому подібне. Ігровий движок може використовувати для реалізації окремих завдань спеціалізовані движки.
  • Голосовий движок (text-to-speech engine) — програма, на вхід якої подається текст, а на виході вона синтезує мову. Найбільш відомі голосові движки Lernout & Hauspie, Digalo, IBM Viavoice TTS, espeak Festival.
  • Браузерний движок — програма для перетворення Html-розмітки в легку для читання виставу в браузері. Наприклад, текст «курсив» буде перетворений браузерним движком в «курсив». Найбільш відомі браузерні движки: Gecko, Trident, Presto, KHTML, Webkit.
  • Движок бази даних — ядро СУБД. Зазвичай використовується англомовні терміни database engine або storage engine.

Движок сайту

Движком сайту зазвичай називають програмну складову сайту. Майже у кожного сайту є інтерфейсна і програмна складова, так от на "мові" розробників це називається - інтерфейс і движок. Інтерфейс повинен бути унікальний, а от движок сайту може використовуватися один для кількох сайтів. При раціонально розробленою системою, движок сайту не створюється кожного разу для нового сайту, а просто настроюється під даний конкретний сайт

Engine.jpg


Маючи хороший движок сайту, можна розробляти сайти, змінюючи в них тільки інтерфейс. У принципі, движок сайту не припускає наявність системи управлінням сайту, наприклад, сайт може мати движок, але не мати системи управління. Хоча в більшості випадків, система управління сайтом називають саме движком сайту.

Якщо у вас вже є сайт і ви хочете змінити його движок, то ми можемо вам у цьому допомогти. Якщо вже готовий дизайн у вигляді html-сторінок, то сайт потрібно зібрати - тобто зробити так, щоб він запрацював на нашому движку і мав ваш дизайн. Складання простого сайту на вашому дизайні буде коштувати від 2500грн .. Якщо у вас немає нестандартних вимог до функціонала вашого сайту, то збірка його на нашому движку обійдеться вам не тільки дешево, але і зробимо ми це швидко. Якщо ж вам потрібен движок складного сайту чи інтернет-магазину, то вартість вже буде від 4000грн, але в будь-якому випадку, зібрати сайт з вашим дизайном на нашому движку буде набагато дешевше і швидше, ніж створювати весь сайт цілком.

Вже давно минули часи, коли щоб створити сайт веб-майстру доводилося малювати макет, верстати сторінки, писати скрипти, причому робити це часто з нуля. Зараз більшість сайтів створюються на готових движках, яким можуть бути або безкоштовними і поставлятися з відкритим вихідним кодом, або платними - стоять часто чималих грошей.

Саме поняття «движок» - цей вислів з професійного веб-майстерного сленгу, що означає програмне забезпечення для управління сайтом. Інша абревіатура - CMS, що в перекладі з англійської означає «система управління контентом».

Переважно, движки сайтов пишуться на мові програмування PHP, але не виключно на ньому: Perl, C + +, Python і інші мови програмування також можуть бути використані, щоб написати движок сайту. Варто сказати, що мова PHP далеко не ідеальна для веб-програмування рішення. Просто в силу своєї простоти та доступності для використання новачками, PHP отримав більшого поширення.

При створенні серйозного сайту зазвичай використовуються механізми, які зберігають дані не у файлах, а в базі даних. Звичайно це MySQL - безкоштовне ПЗ, надається більшості платних (а не рідко і безкоштовних) хостинг-провайдерів. Звичайно ж, є движки сайтів, які не використовують MySQL, а зберігають дані у файлах. Але такі механізми використовуються в основному для створення непотрібних сайтів низької якості - сателітів, які створюються виключно для заробітку і не привносять в Інтернет нічого нового.

Як працює движок сайту? Це дуже просто. Коли ви відвідуєте який-небудь сайт, клікнувши по посиланню пошукача чи, набравши його адресу безпосередньо в рядку свого веб-браузера, вам демонструється звичайна веб-сторінка. Ви можете зберегти її на свій жорсткий диск і вивчити - зазвичай вона не містить нічого надприродного: HTML-код, CSS, так, може, пару файлів з JavaScript-кодом. Це і є «движок»? Ні, ця сторінка - лише результат роботи движка. Перед тим, як потрапити з сервера, де розміщений сайт, у ваш браузер і постати перед вашим поглядом, вона була сгенерирована різними PHP-скриптами, що входять до складу движка.

Найпоширеніший приклад створення веб-сторінки на сервер - підключення таких фрагментів сторінки, як шапка (header) і підвал (footer), дані яких зберігаються в різних файлах або в базі даних. Тобто при формуванні результуючої веб-сторінки движок відкриє файл, скажімо, "header.txt", вважає з нього дані. Після цього він додасть до них вміст сторінки, і замкне все це інформацією з ще одного файлу, наприклад, "footer.txt".

Найпопулярніші безкоштовні движки: Drupal, Joomla та WordPress. Щоб створити власний сайт, що працює під управлінням будь-якого з них, не потрібно добре володіти PHP - потрібно лише розуміти загальні принципи функціонування CMS.

Джерела