Віруси та антивіруси

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Віруси та антивірусні програми"

Основний та другорядні навчальні предмети

Інформатика - основний

Вік учнів, клас

13-14 років, 6-8 клас

Стислий опис проекту

Вивчення навчальної теми «Віруси та антивіруси програми» пропонується виконати за допомогою проекту «Чи відчуваєш ти себе в безпеці», для формування в учнів навичок 21 століття. Проект буде тривати 3 тижні, для учнів 6-8 класів. Під час роботи учні будуть освоювати новий матеріал за допомогою дослідження, (група поділиться по 5 чоловік) в якому потрібно буде виявити з наданих антивірусних програм найкращу за такими критеріями: найефективніша, доступна, проста у використанні. Після проведення дослідження учні створять вікі-сайт на якому розмістять інформацію стосовно результату досліджень.В цьому проекті буде розглянуто метод створення калькулятора засобами Scretch. Його програмування і налаштування зовнішнього вигляду

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання

Оцінювання відбудеться в продовж всього навчання за темою. На початку проведення проекту використовується такий метод оцінювання як таблиця ЗХД, ця таблиця дає можливість учням відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і те, що вони вже дізналися, а також використовується журнал спостережень та досліджень, зразок якого надасть викладач, в якому учні занотовують що виконати та потрібно виконати. Оцінювання впродовж роботи над проектом відбудеться за допомогою контрольного списку, які попередньо створені вчителем для учнів з метою впевнитись, що вони добре співпрацюють з однолітками. А також використовується контрольний список питань до проекту, ці питання допомагають учням краще планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання ними роботи. Оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі відбудеться виконанням демонстрації вікі-сайту для представлення результатів учнівських досліджень. Учні використовують форму оцінювання вікі-сайтів для самооцінювання свого проекту.


Діяльність учнів та вчителя

Робота над проектом розпочнеться з розгляду вчителя та учнів таких питань як: що таке вірус, та які бувають типи вірусів. Для розуміння яку шкоду створюють віруси. Потім учні ознайомляться з презентацію в якій поставлена проблема життєвої ситуації, з якої і виникла назва нашого проекту. Далі учні заповняють таблицю ЗДХ, за допомогою якої вчитель виявляє знання на даний моменти по цій темі, а також що вони хотіли б дізнатися, та згодом що дізнаються. На початку роботи учні використовують список ресурсів які надає їм викладач що знадобиться для виконання їх роботи, якщо потрібно вони звертаються до власників або розробників сайтів за допомогою листа для отримання дозволів на використання знайденого матеріалу. Згодом учні діляться на 4 групи, у кожній групі потрібно буде виконати наступні завдання: Проаналізувати існуючі засоби захисту інформації; Порівняти рейтинг використання антивірусних програм, скачаних в Інтернеті; Зібрати дані способом анкетування про використання антивірусних програм людьми та їх причини; Провести опитування людей в регіонах України, за допомогою Інтернет ресурсів, які саме вони використовують антивірусні програми і чому. Протягом роботи учні вестимуть журнал, зразок якого надає вчитель, та відбуватиметься контроль роботи за допомогою запитань. Хід та результати досліджень вони зазначатимуть у вікі-сторінку. Для фасилітації викладач надає учням інструкцію із створення вікі-сайту. Для формування самоспрямованості та оцінки учнів викладач надає форму оцінювання самоспрямування у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Цинайко Ярослав Олегович

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

ТНПУ ім. В.Гнатюка

Місто\село, район, область

Тернопіліль, Тернопільська область

Контактні дані

Slavik.d1993@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

вересень-жовтень 2015 року

Місце проведення тренінгу

ТНПУ ім. В.Гнатюка

Тренери