Андроїд

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Зміст
[сховати] 
  1 Історія
    1.1 Google купує Android Inc.
    1.2 Розробник: Open Handset Alliance
  2 Розробка
    2.1 Загальна інформація
    
  3 Характеристики
 
    3.1 Android і Android Market в Україні
 
  4 Посилання


Google купує Android Inc

 Android-logo.jpg

В липні 2005 року компанія Google купила Android Inc., невелику стартап-компанію, розміщену в Пало-Альто, Каліфорнія[2]. Керівництво Google називало цю покупку найбільшим та найвагомішим придбанням компанії за всю історію її існування. Серед засновників Android'а були Енді Рабін (Andy Rubin, засновник Danger), Річ Майнер (Rich Miner, засновник Wildfire), Нік Сірс (Nick Sears, колишній віце-президент на T-Mobile), і Кріс Уайт (Chris White, один з перших інженерів в WebTV). Усі пішли працювати в Google. В той час мало що було відомо про Android Inc., крім того що вони займаються розробкою ПЗ для мобільних телефонів. Такий розвиток подій спричинив до виникнення чуток, що Google планує увійти на ринок мобільних телефонів, але було не ясно, що саме планує там робити.

В Google, група, на чолі з Рубіном, розробила ОС на основі Linux'а (ядро v2.6), яку вони пропонували розробникам телефонів та операторам мобільного зв'язку, як гнучку та розширювану систему. Повідомлялось, що Google планує співпрацю з рядом розробників апаратних компонентів та програмного забезпечення, і є відкритим для співпраці з операторами мобільного зв'язку[3][4].

В грудні 2006 року знову поповзли чутки, що Google буде просуватися на ринок мобільних телефонів. Доповіді BBC и The Wall Street Journal зазначали, що Google хоче розмістити пошуковик Google і ПЗ Google на мобільних телефонах, і компанія кожен день важко працює для досягнення цієї мети.

Далі в пресі та онлайнових ЗМІ почали з'являтися чутки, що Google розробляє телефон під власним брендом. За цими були інші, які стверджували що Google визначив технічні характеристики та вже презентує прототипи розробникам телефонів та операторам мобільного зв'язку. Повідомляється, що буде реалізовано приблизно 30 прототипів[5]. Network World повідомляє, що Google-телефон дійсно є телефоном з відкритою операційною системою, на відміну від схожих продуктів, таких як iPhone[6] проектом створення смартфона з використанням відкритого коду, в тому числі з використанням ядра Linux'а.

== Розробник: Open Handset Alliance ==


5 листопада 2007, консорціум Open Handset Alliance заявив про намір розробити відкриті стандарти для мобільних пристроїв. Впродовж формування Open Handset Alliance, було також заявлено про їх перший продукт, платформу для мобільних телефонів на основі ОС Linux — Android[7].

Деякі основні учасники OHA: ПЗ Чіпи Виробники телефонів Провайдери зв'язку • eBay • Google • Broadcom

• Intel • Marvell • NVIDIA • Qualcomm

• Texas Instruments • Acer • ASUS • HTC

• LG • Motorola • Samsung • Sony Ericsson

• China Mobile • KDDI • NTT • Sprint Nextel

• T-Mobile • Telecom Italia • Telefonica •


Розробка

== Загальна інформація ==


12 листопада 2007 OHA представила засоби для розробки ПЗ для Android'а (software development kit) для ознайомлення, яка включала засоби для розробки та відлагодження програм, бібліотеки, емулятор, документацію, приклади програм, навчальний посібник (tutorial), FAQs та інше[10]. Для розробки необхідно завантажити Android SDK для x86 платформ з Windows XP або Vista, Mac OS X 10.4.8 чи старшою, або Ubuntu Linux (Dapper Drake або старшу версію). Під іншими дистрибутивами Linux'а також повинно працювати, але напряму, така можливість, не підтримується. Також необхідно встановлений Eclipse 3.2 або старшу, з Java Development Tools та плагіном Android SDK, або Java і Javac 1.5 або 1.6, Apache Ant, та Python 2.2 або старший.

Examle.jpg

== Характеристики ==

Інструментарій

  Платформа легко пристосовується для використання VGA, 2D графічних бібліотек, 3D графічних бібліотек розроблених на основі OpenGL ES 1.0 специфікації, традиційних інструментаріїв для смартфонів.

Android-os-iphone.jpg Бази даних

  SQLite для структурованих даних

Технології зв'язку

  Android підтримує багато технологій, що забезпечують зв'язок, включаючи: GSM, Bluetooth, EDGE, 3G та WiFi.

Обмін повідомленнями

  Для обміну повідомленнями доступні як SMS, так і MMS сервіси, включаючи і потокові повідомлення.

Веб браузери

  На Android'і доступний веб бараузер розроблений на основі WebKit application framework.

Java_Virtual_Machine

  Програми написані на Java можна скомпілювати в Dalvik байткод і виконувати на Dalvik virtual machine, яка являє собою розроблену спеціально для використання на мобільних пристроях VM'у, не зважаючи на те, що не є стандартною Java Virtual Machine.

Підтримка медіа

  Android підтримує такі формати для аудіо/відео даних та зображень: MPEG-4, H.264, MP3, та AAC, AMR, JPG, PNG, GIF.

Підтримка нестандартного обладнання

  Android підтримує відеокамери, фотоапарати, touchscreens, GPS, компаси, accelerometers, та прискорювачі 3D графіки.

Середовище розробки

  Включає емулятор, засоби відлагодження, профілювання пам'яті та швидкодії, плагін для Eclipse IDE. Також доступний плагін для Intellij IDEA.Android і Android Market в Україні

Продаж перших смартфонів на платформі Android в Україні розпочався 15 січня 2009 р.[26] Першим офіційним смартфоном на платформі Android в Україні вважається HTC Hero[27], хоча зустрічаються різні дати його появи в Україні: 28 вересня 2009 р.[26], 19 жовтня 2009 р.[28], листопад 2009 р.[27] (в той же час офіційною датою власного виходу на український ринок корпорація HTC назвала 25 травня 2010 року, коли було представлено Android-смартфони HTC Legend, HTC Desire, HTC Wildfire[29]). Також HTC Hero присутній на українському ринку як операторське рішення щонайменше з 1 березня 2010 р.[30] Другим офіційним смартфоном вважається Samsung Galaxy Spica, що був представлений 19 листопада 2009 р. і надійшов у продаж у грудні місяці[31]. Першим офіційним Android-смартфоном з підтримкою технологій CDMA/EV-DO став операторський Huawei IDEOS C8150[32].

Появу Android Market на офіційних пристроях, що ввозяться до України (спочатку виробництва Samsung, потім HTC), компанія «Андроід Україна» прогнозувала на кінець січня 2010 р.[33] 13 січня 2010 р. Samsung оголосила про початок поставок в Україну смартфону Galaxy Spica i5700 с доступом до Android Market для українців[34]. 8 грудня 2010 поширено інформацію про те, що платна версія Android Market для України знаходиться в стадії публічного тестування[35].

12 травня 2011 можливість купувати застосунки в Android Market стала доступна мешканцям України. Всі ціни платних застосунків для українців вказані в гривнях[25]. Для здійснення оплати необхідна платіжна карта, зареєстрована в системі Google Checkout.Посилання

  Офіційний веб-сайт
  Офіційний веб-сайт Android Market
  Google Projects for Android на Google Code
  Android Вікі (англ.)
  Android Freeware (англ.)
  Клуб користувачiв Android в Українi
  Android в Українi